Kubuś Fatalista i jego pan

Audiobook: Kubuś Fatalista i jego pan

 

Denis Diderot

 

Artur Żmijewski, Adam Ferency, Krzysztof Wakuliński, Grażyna Barszczewska, Małgorzata Foremniak, Edyta Jungowska i inni

 

5 godz. 0 min.

 

Mozaika

 

Audiobook niedostępny

24,00 zł

24,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kubuś Fatalista i jego pan

  Kubuś Fatalista i jego pan

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN: 83-7294-072-X
  format: 15x13,5 cm
  Producent: Mozaika
  Tłumaczenie: Tadeusz Boy Żeleński

  Kto nie pamięta zabawnych i przewrotnych Kubusiowych opowieści? Ten sprytny chłopak jest co prawda fatalistą, jednak wierzy,że dobro musi zatriumfować. Wędrówki Kubusia i jego pana składają się na obraz nowego świata, w którym nie ma granicy między panem i sługą. Ta powiastka filozoficzna jest jednym z najpopularniejszych dzieł literatury światowej, napisana przez francuskiego filozofa i pisarza Denisa Diderota w 1776 roku (wydane 20 lat później).
  I oto zapuścili się w nieskończoną dyskusję o kobietach. Jeden twierdził, że są dobre, drugi, że złe: i obaj mieli słuszność; jeden, że głupie, drugi, że pełne sprytu: i obaj mieli słuszność; jeden, że fałszywe, drugi, że szczere: i obaj mieli słuszność; jeden, że skąpe, drugi, że rozrzutne: i obaj mieli słuszność; jeden, że ładne, drugi, że szpetne: i obaj mieli słuszność; jeden, że gadatliwe, drugi, że skryte; jeden, że szczere, drugi, że obłudne; jeden, że ciemne, drugi, że rozumne; jeden, że stateczne, drugi, że wyuzdane; jeden, że postrzelone, drugi, że roztropne; jeden, że duże, drugi, że małe: i obaj mieli słuszność.

  Kroczymy w ciemnościach pod tym co zapisano w górze. Rozum jest to przypuszczenie, w którym doświadczenie pozwala nam uważać dane okoliczności za przyczyny pewnych skutków, których można się spodziewać lub obawiać.

   
   

  Opinie

  Napisz opinię

  Kubuś Fatalista i jego pan

  Kubuś Fatalista i jego pan

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: