Sherlock Holmes i harpun czarnego Piotra

Audiobook: Sherlock Holmes i harpun czarnego Piotra

 

Artur C. Doyle

 

Leszek Teleszyński

 

1 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD

 

Mozaika

 

Audiobook niedostępny

18,00 zł

18,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Sherlock Holmes i harpun czarnego Piotra

  Sherlock Holmes i harpun czarnego Piotra

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN: 83-600080-47-X
  format:
  19x13,5 cm
  Producent: Mozaika

  Sherlock Holmes i Harpun Czarnego Piotra”, jedno z opowiadań, w których pojawia się sławny detektyw Sherlock Holmes, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Leszka Teleszyńskiego. Twórcą postaci Holmesa jest oczywiście Arthur Conan Doyle, szkocki pisarz, a przy okazji spirytysta, wolnomularz i miłośnik boksu. Wszystkie pasje pisarza w większym lub mniejszym stopniu odnajdziemy w jego literackim dorobku, który obejmuje między innymi takie pozycje jak: powieści „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”, „Pies Baskerville’ów”, „Dolina trwogi”, czy zbiory opowiadań: „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Jego ostatni ukłon”.

  Fragment „Sherlocka Holmesa i Harpuna Czarnego Piotra”:

  - Doprawdy brak mi słów, Mr. Holmes - wyjąkał wreszcie, oszołomiony i czerwony jak burak.

  - Widzę, iż od samego początku obrałem zły kierunek, mylny trop. Pan okazał się mistrzem w tych sprawach, ja zaś nie mam takiego doświadczenia. Nadal nie rozumiem, co to wszystko znaczy? Co prawda widziałem finał, nie wiem jednak, jak pan do tego doszedł?

  Na podstawie książki "Sherlock Holmes Niepokonany"


  Arthur Conan Doyle – (wł. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ukończył studia medyczne i do Roku 1890 prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał również powieści historyczne, fantastyczno-naukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne.

  Opinie

  Napisz opinię

  Sherlock Holmes i harpun czarnego Piotra

  Sherlock Holmes i harpun czarnego Piotra

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: