Sherlock Holmes, Zniknięcie młodego lorda

Audiobook: Sherlock Holmes, Zniknięcie młodego lorda

 

Artur C. Doyle

 

Leszek Teleszyński

 

1 godz. 26 min.

 

Pudełko DVD

 

Mozaika

 

Audiobook niedostępny

19,99 zł

19,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Sherlock Holmes, Zniknięcie młodego lorda

  Sherlock Holmes, Zniknięcie młodego lorda

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN: 83-60080-89-5
  format:
  13x15 cm
  Producent: Mozaika

  Zniknięcie młodego lorda”, jedno z opowiadań, w których pojawia się sławny detektyw, Sherlock Holmes, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Leszka Teleszyńskiego. Twórcą postaci Holmesa jest oczywiście Arthur Conan Doyle, szkocki pisarz, a przy okazji spirytysta, wolnomularz i miłośnik boksu. Wszystkie pasje pisarza w większym lub mniejszym stopniu odnajdziemy w jego literackim dorobku, który obejmuje między innymi takie pozycje jak: powieści „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”, „Pies Baskerville’ów”, „Dolina trwogi”, czy zbiory opowiadań: „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Jego ostatni ukłon”.

  Fragment „Zniknięcia młodego lorda”:

  ... Dzięki wyjatkowo szczęśliwemu zbiegowi okoliczności możemy w pewnym stopniu skontrolować, kto przechodził tą drogą w ciągu krytycznej nocy. O, właśnie w tym punkcie, gdzie leży teraz na mapie moja fajka, pełnił służbę od godziny dwudziestej czwartej do szóstej wiejski policjant...

  Na podstawie książki „Sherlock Holmes niepokonany”.

  Arthur Conan Doyle – (wł. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ukończył studia medyczne i do Roku 1890 prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał również powieści historyczne, fantastyczno-naukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Sherlock Holmes, Zniknięcie młodego lorda

  Sherlock Holmes, Zniknięcie młodego lorda

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: