Faraon

Audiobook: Faraon

 

Bolesław Prus

 

Mariusz Dmochowski

 

32 godz. 8 min.

 

Pudełko DVD

 

SDT

 

Audiobook niedostępny

12,99 zł

12,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Faraon

  Faraon

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  Nr kat. 245
  format:
  19x13,5 cm
  Producent: SDT

  Faraon”, znana powieść  Bolesława Prusa, autora tak wybitnych dzieł jak m.in. „Przygody Stasia”, „Powracająca fala”, „Katarynka”, „Nawrócony”, „Antek”, „Grzechy dzieciństwa”, „Faraon”, „Placówka”, „Emancypantki”, ukazują się w formacie audiobooka w interpretacji Mariusza Dmochowskiego.

  Większą część nocy Ramzes przepędził w gorączkowych marzeniach. Raz ukazywało mu się widmo państwa jako niezmierny labirynt o potężnych ścianach, których nie można przebić. To znowu widział cień kapłana, którego jedno mądre zdanie wskazało mu sposób wydobycia się z labiryntu. I otóż najniespodziewaniej wystąpiły przed nim dwie potęgi: interes państwowy, którego dotychczas nie odczuwał, choć był następcą tronu, i - kapłaństwo, które chciał zetrzeć i uczynić swoim sługą. Była to ciężka noc. Książę przewracał się na łożu i zadawał sobie pytanie: czy on nie był ślepym i czy dopiero dzisiaj nie odzyskał wzRoku, ażeby przekonać się o swoim nierozsądku i nicestwie? Jakże inaczej przedstawiały mu się w tych godzinach przestrogi matki, powściągliwość ojca w wypowiadaniu najwyższej woli, a nawet surowe postępowanie ministra Herhora?

  Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) - urodził się w Hrubieszowie na lubelszczyźnie. Uczył się w szkole powiatowej w Lublinie, od 1862 w gimnazjum w Siedlcach, potem w Kielcach pod opieką starszego brata i nauczyciela historii – Leona Głowackiego. W 1863 uciekł do oddziału powstańczego. Ranny, dostał się do rosyjskiej niewoli. W 1864 Roku wstąpił do lubelskiego liceum. Cztery lata później został przyjęty na wydział matematyczno-fizyczny Szkoły Głównej w Warszawie. Po drugim Roku zrezygnował ze studiów. Od 1872 współpracował jako felietonista z „Opiekunem Domowym” i „Niwą”, od 1873 z „Muchą” a od 1874 z „Kolcami”. Od 1875 prowadził kronikę tygodniową. Najpierw w „Kurierze Warszawskim” potem w „Kurierze Codziennym i „Tygodniku Ilustrowanym”. Do 1911 Roku napisał około 1100 felietonów. Zmarł w Warszawie. Pochowany na Cmentarzu Powązkowskim

  Opinie

  Napisz opinię

  Faraon

  Faraon

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: