Krzyżacy

Audiobook: Krzyżacy

 

Henryk Sienkiewicz

 

Andrzej Piszczatowski

 

28 godz. 44 min.

 

Pudełko DVD

 

SDT

 

Audiobook niedostępny

12,99 zł

12,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Krzyżacy

  Krzyżacy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  Nr kat. 246
  format:
  19x13,5 cm
  Producent: SDT

  Krzyżacy”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Andrzeja Piszczatowskiego, to jedna z pozycji z bogatego dorobku Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Quo Vadis”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  Danusia wydawała mu się dorosłą zupełnie panną - bo też i rzeczywiście wyrosła, rozkwitła. A przy tym tyle i tak ciągle mówiono przy niej o miłości, że równie jak pączek kwiatowy przygrzany słońcem kraśnieje i otwiera się coraz bardziej, tak i jej otworzyły się oczy na miłość - i skutkiem tego było w niej teraz coś, czego nie było poprzednio. - jakaś uroda, już nie tylko dziecinna, i jakaś ponęta, mocna, upajająca, bijąca od niej tak, jak bije ciepło od płomienia albo zapach od róży.

  Zbyszko to czuł, ale nie zdawał sobie z tego sprawy, gdyż się zapamiętał. Zapomniał nawet o tym, że trzeba przy stole służyć. Nie wiedział, że dworzanie patrzą na niego, trącają się łokciami, że pokazują sobie ich oboje z Danusią i śmieją się. Nie zauważył również ani jakby skamieniałej ze zdumienia twarzy pana de Lorche, ani wypukłych oczu krzyżackiego starosty ze Szczytna, które ustawicznie utkwione były w Danusię, i odbijając zarazem płomień komina wydawały się tak czerwone i błyszczące jak wilcze. Ocknął się dopiero, gdy trąby ozwały się ponownie dając znak, że czas...


  Opinie

  Napisz opinię

  Krzyżacy

  Krzyżacy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: