Quo vadis

Audiobook: Quo vadis

 

Henryk Sienkiewicz

 

Grzegorz Młudzik

 

25 godz. 53 min.

 

Pudełko DVD

 

MTJ

 

Audiobook niedostępny

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Quo vadis

  Quo vadis

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  NR KAT CD19016
  format:
  13,5x19 cm
  Producent:MTJ

  Quo Vadis”, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Grzegorza Młudzika, to jedna z najciekawszych powieści Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Ogniem i mieczem”, „Potopu”, „Pana Wołodyjowskiego”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Krzyżaków”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  W „Quo Vadis” słuchacze audiobooka spotkają między innymi Petroniusza,  niegdyś rządcę Bitynii i co większa, rządził nią sprężyście i sprawiedliwie. Stanowiło to dziwną sprzeczność z charakterem człowieka słynnego ze swej zniewieściałości i zamiłowania do rozkoszy - dlatego lubił wspominać te czasy, albowiem stanowiły one dowód, czym by być mógł i umiał, gdyby mu się podobało.


  "Nero miał co innego na myśli, szukał bowiem w duszy ofiary, która by naprawdę mogła zaspokoić gniew ludu, i znalazł ją.

  - Tygellinie - rzekł po chwili - ty spaliłeś Rzym! Po zgromadzonych przebiegł dreszcz. Zrozumieli, że cezar tym razem przestał żartować i że nadchodzi chwila brzemienna w wypadki. A twarz Tygellina skurczyła się jak paszcza psa gotowego kąsać.

  - Spaliłem Rzym z twego rozkazu - rzekł..."


  Henryk Sienkiewicz (1845 – 1916) - Urodził się na Podlasiu. Po ukończeniu gimnazjum w Warszawie studiował na wydziale filologicznym w Szkole Głównej Warszawskiej. Debiutował w 1869 w „Przeglądzie Tygodniowym”. W późniejszych latach pisał również dla „Gazety Polskiej” i „Niwy”. Od 1875 roku pracował „w drodze” intensywnie podróżując po całym świecie. W 1905 został laureatem nagrody Nobla. Po wybuchu I wojny światowej wyjechał poza teren działań wojennych i zamieszkał w Szwajcarii. Po śmierci pochowano go w Vevey, a w 1924 roku sprowadzono jego zwłoki do Warszawy do podziemi katedry Św. Jana.


  Opinie

  Napisz opinię

  Quo vadis

  Quo vadis

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: