Przygody Sherlocka Holmesa

Audiobook: Przygody Sherlocka Holmesa

 

Artur C. Doyle

 

Krzysztof Stawowy

 

4 godz. 48 min.

 

Pudełko DVD

 

BrainCo

 

Audiobook niedostępny

20,50 zł

20,50 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody Sherlocka Holmesa

  Przygody Sherlocka Holmesa

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN:
  83-89483-00-9
  format: 14x12,5 cm
  Producent: BrainCo

  Przygody Sherlocka Holmesa”, zbiór opowiadań, w których pojawia się sławny detektyw, Sherlock Holmes, ukazuje się w postaci audiobooka w interpretacji Krzysztofa Stawowego. Twórcą postaci Holmesa jest oczywiście Arthur Conan Doyle, szkocki pisarz, a przy okazji spirytysta, wolnomularz i miłośnik boksu. Wszystkie pasje pisarza w większym lub mniejszym stopniu odnajdziemy w jego literackim dorobku, który obejmuje między innymi takie pozycje jak: powieści „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”, „Pies Baskerville’ów”, „Dolina trwogi”, czy zbiory opowiadań: „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Jego ostatni ukłon”.

  W „Przygodach Sherlocka Holmesa” słuchacze audiobooka znajdą następujące tytuły: „Srebrna gwiazda”, „Żółta twarz”, „Trzej studenci”, „Stowarzyszenie Czerwonych Głów”, „Błękitny karbunkuł”, „Umierający detektyw”.

  Fragment „Przygód Sherlocka Holmesa”:

  "To jedna z tych spraw, w których sztuka dedukcji powinna służyć raczej analizowaniu istniejących faktów niż szukaniu nowych. Tragedia jest tak niezwykła i dotyczy tak wielu osób, że cierpimy na nadmiar domysłów i hipotez. Trudość polega na tym, by oddzielić niepodważalne fakty od spekulacji reporterów. Potem, mając już solidne podstawy, będziemy musieli się zastanowić jakie należy wyciągnąć wnioski i na czym opiera sie cała tajemnica..."

  Arthur Conan Doyle – (wł. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ukończył studia medyczne i do Roku 1890 prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał również powieści historyczne, fantastyczno-naukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne. 

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody Sherlocka Holmesa

  Przygody Sherlocka Holmesa

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: