Promocja dnia

Gawędy o sztuce sakralnej

Audiobook: Gawędy o sztuce sakralnej

 

Bożena Fabiani

 

Małe pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,90 zł

39,90 zł za szt

  • Wyślij do znajomego

    Wyślij do znajomego

    Gawędy o sztuce sakralnej

    Gawędy o sztuce sakralnej

    Odbiorca: :

    * Pola wymagane

      lub  Anuluj

  • CZYTA: BOŻENA FABIANI

    Rok wydania: 2015
    ISBN: 978-83-01184-42-1
    Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN

    Zapraszamy wszystkich do odbycia pasjonującej podróży śladami wielkich mistrzów tworzących dzieła o tematyce sakralnej.

    Bożena Fabiani, jak zwykle, wciąga odbiorcę bez reszty w swoją opowieść: pisze z werwą, podąża śladami wielkich mistrzów, nie zapominając przy tym o dziełach. O malarzach opowiada tak, jakby byli jej dobrymi znajomymi. Pokazuje, jak patrzeć na ich dzieła, wyjaśnia ukryty sens obrazów, zastanawia się, czy talent i charakter idą w parze, czy artysta był swobodny w twórczości i czy był szczęśliwy w życiu.

    Główną ideą tej pozycji jest pokazanie i objaśnienie obrazów o tematyce ewangelicznej. Jak wykazuje profesor Fabiani: „Malarstwo sakralne, jak wiadomo, stanowi ogromną większość ocalonych dzieł sztuki, niekiedy prawdziwych skarbów kultury, ale żeby je docenić i zachować dla przyszłych pokoleń, trzeba umieć je odczytać”.

    Liczne pozycje albumowe, jakie zalewają nasz rynek, traktują tę tematykę w sposób encyklopedyczny, podręcznikowy. Autorka wypełnia tę lukę, przybliża i objaśnia malarstwo, którego źródłem stała się Ewangelia. Profesor wpisuje swoją opowieść w szeroko pojęty kontekst historyczno-obyczajowy, tak w odniesieniu do samego zapisu Ewangelii i starożytnej Palestyny, jak i do konkretnego dzieła, badając czas i okoliczności jego powstania oraz cechy charakterystyczne, styl artysty i ducha epoki, nie wchodząc przy tym w zagadnienia czysto teologiczne i biblijne. To propozycja książki popularyzującej wiedzę o sztuce i pasję do sztuki.

    Opinie

    Napisz opinię

    Gawędy o sztuce sakralnej

    Gawędy o sztuce sakralnej

    1 inny audiobook w tej samej kategorii:

    Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: