Katyń 1940

Audiobook: Katyń 1940

 

MAJA KOMOROWSKA, WIKTOR ZBOROWSKI, ANDRZEJ WAJDA, WOJCIECH WYSOCKI I NNI

 

Polskie Radio

 

Audiobook niedostępny

51,00 zł

51,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Katyń 1940

  Katyń 1940

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania 2008
  format:
  13x13 cm
  Wydawnictwo: Polskie Radio


   Album "Katyń 1940" to wyjątkowe wydawnictwo będące zbiorem reportaży, dokumentów i archiwalnych audycji radiowych przywołujących historyczne i narodowe wydarzenie: zamordowanie przez NKWD polskich oficerów we wsi Katyń, koło Smoleńska w kwietniu i maju 1940 roku.

   
  W tym czteropłytowym albumie wydanym przez Polskie Radio SA, zostały zawarte m.in. fragmenty uroczystości narodowych zorganizowanych przez Kancelarię Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w listopadzie 2007 roku na warszawskim Placu Piłsudskiego oraz unikatowe materiały radiowe, min.: archiwalne audycje Radia Wolna Europa, wywiad z Generałem Andersem i fragmenty audycji Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Jest też pełna lista osób zamordowanych w Katyniu (zarówno na płycie jak I na dołączonej do wydania książeczki), Charkowie, Twerze i Miednoje pośmiertnie nominowanych na kolejne stopnie wojskowe, a także „Raport” obejmujący zeznania pisarzy: Józefa Mackiewicza i Ferdynanda Goetla przed Kongresem Stanów Zjednoczonych. Na 3 płycie znalazły się utwory muzyczne poświęcone wydarzeniom Katyńskim autorstwa wybitnych polskich kompozytorów, takich jak: Krzysztof Penderecki, Henryk Mikołaj Górecki czy Andrzej Panufnik.

  Ostatnia płyta w wersji MP3 zawiera poza wszystkimi materiałami angielską wersję językową uroczystości, dokumentów i audycji.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Katyń 1940

  Katyń 1940

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: