1944 powstańcze epizody

Audiobook: 1944 powstańcze epizody

 

Wiesław Jaworski, Janusz Szydłowski

 

4 godz. 39 min.

 

Bellona

 

Audiobook niedostępny

39,89 zł

39,89 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  1944 powstańcze epizody

  1944 powstańcze epizody

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  format:
  14,5x19 cm
  Producent: Polskie Radio&Bellona


  J
  uż ponad 60 lat upłynęło od największego polskiego zrywu niepodległościowego w czasie II wojny światowej. Coraz mniej wśród nas uczestników tamtych wydarzeń, bohaterów walczących przez 63 dni na warszawskich barykadach. Pozostało ich około 3 tysięcy. Żyją w Polsce i na cały świecie.

  W 60 rocznicę Powstania poproszono 50 uczestników walk, aby opowiedzieli o swoich przeżyciach w tamtych dramatycznych dniach. Ich wspomnienia złożyły się na 65 audycji, które nadano w programie I Polskiego Radia.

  Dziś, kiedy bohaterowie odchodzą, pozostawiają nam swoje wspomnienia zapisane na płytach CD. Wszystkie epizody, które zapamiętali - i te ważniejsze, i te zwykłe, codzienne - składają się na obraz Powstania Warszawskiego, świadcząc o jego wielkości i tragedii.

  Uzyskujemy możliwość poznania relacji żołnieży walczących na pierwszej linii. Uzyskujemy możliwość pełnego zrozumienia "powstańczej epopei", heroicznej I wzniosłej dla jednych, a niepotrzebnej i zgubnej dla drugich. Ten niekończący się spór o znaczenie walk 44 roku też uświadamia nam, jakiej miary wydarzeniem było Powstanie Warszawskie.

  Opinie

  Napisz opinię

  1944 powstańcze epizody

  1944 powstańcze epizody

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: