Rumcajs, Cypisek, Hanka

Audiobook: Rumcajs, Cypisek, Hanka

 

Vaclav Ctvrtek

 

Wiktor Zborowski

 

Pudełko CD

 

Świat Książki

 

Audiobook niedostępny

59,90 zł

59,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Rumcajs, Cypisek, Hanka

  Rumcajs, Cypisek, Hanka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-2730-332-5
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: Świat Książki


  RUMCAJS
  Wygnany z Jiczina przez księżną i księcia pana, szewc z zawodu, rozbójnik z przypadku - dzielny Rumcajs, nieustannie urzeka ciepłem, odwagą i humorem. Wraz z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem mieszka w jaskini na skraju lasu Rzaholec. Niepokornych uczy moresu i dba o to, żeby nikomu nie działa się krzywda.

  CYPISEK
  Rezolutny Cypisek mieszka z mamą Hanką i tatą Rumcajsem w rzaholeckim lesie. Zna tu każde drzewo, gniazdo i norę, a za przyjaciół ma Wodnika Szuwarka, wiewiórki, sójki, rusałki i jelenie. Mały i zwinny pomaga ojcu w sprawiedliwym zbójnickim fachu, nikomu nie robiąc krzywdy.

  HANKA
  Na swoją żonę Rumcajs zawsze może liczyć, bo Hanka a to ugotuje pokrzepiającą siedmiokrotną zbójnicką polewkę, a to upiecze najsmaczniejszy w całym Jiczinie chleb, a to znajdzie radę, na kłopot, na który nawet Rumcajs zna sposobu. Mądra i sprytna raźnie gospodaruje w jaskini, mając baczenie na synka Cypiska, a przy tym pomocy nie odmówi nikomu.

  W tych prostych opowiastkach dobro zawsze zwycięża, a niepowtarzalne wykonanie Wiktora Zborowskiego przydaje im rubaszności i uroku.

  Václav Čtvrtek (1911-1976) - czeski pisarz, autor dobrze znanych, także w Polsce, książek dla dzieci i dobranocek m.in. "Opowieści z mchu i paproci o Żwirku i Muchomorku", "Makowa panienka", "O rusałce Amelce i żabce Marynce" oraz oczywiście serii przygód rozbójnika Rumcajsa, których akcję osadził w rodzinnym Jiczinie. Kawaler Orderu Uśmiechu.

  Opinie

  Napisz opinię

  Rumcajs, Cypisek, Hanka

  Rumcajs, Cypisek, Hanka

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: