Piotruś Pan

Audiobook: Piotruś Pan

 

Artur Barciś

 

26 min.

 

Płyta z książką

 

Egmont

 

Audiobook niedostępny

29,99 zł

29,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Piotruś Pan

  Piotruś Pan

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-83-237-5513-5
  format: 14 x 18,5 cm
  Producent: Egmont

  Piotruś Pan”, który właśnie ukazuje się w formie audiobooka w interpretacji Artura Barcisia, jest jednym z wielu nieśmiertelnych bohaterów firmowanych przez Walta Disneya, amerykańskiego reżysera, scenarzysty, aktora dubbingowego, filantropa, animatora i wielkiego wizjonera, laureata 22 Oscarów, założyciela Walt Disney Productionss, twórcy Myszki Miki, Kaczora Donalda i Psa Pluto. „Piotruś Pan” w swej pierwotnej, literackiej wersji został stworzony przez sir Jamesa Matthew’a Barrie’ego.

  W „Piotrusiu Panu” słuchacze audiobooka poznają pełną niezwykłych przygód historię chłopca, który nie chce dorosnąć. Piotruś Pan wraz z trójką rodzeństwa Darling trafiają do Nibylandii, gdzie spotykają okrutnych piratów i maleńką wróżkę Cynkę Dzwoneczek. Czy uda im się powrócić do domu, można sprawdzić, zapoznając się z „Piotrusiem Panem” w wersji audio.

  James Matthew Barrie (ur. 9 maja 1860 w Kirriemuir w Szkocji, zm. 19 czerwca 1937 w Londynie) — szkocki dramaturg i powieściopisarz, znany na całym świecie dzięki sztuce „Piotruś Pan”. Pisarz wychowywał się w wielodzietnej rodzinie, miał siedem sióstr i dwóch braci. Już w czasie studiów zaczął pisać artykuły dla gazet, potem zaczął wydawać powieści, które spotykały się przeważnie z ciepłym przyjęciem.

  Do stworzenia swego najsłynniejszego dzieła zainspirowały go zabawy z dziećmi Llewelyn Davies— pisarz całą rodzinę spotkał w Ogrodach Kensingtońskich. Historię tej znajomości (i jednocześnie powstawania „Piotrusia Pana”) przedstawia film „Marzyciel” w reżyserii Marca Fostera. W pisarza wcielił się w nim Johny Depp, w jego przyjaciółkę — Kate Winslet.  Również sama sztuka „Piotruś Pan” doczekała się licznych, mniej lub bardziej wiernych ekranizacji, z których szczególnie warto wymienić tę zrealizowaną przez Stevena Spielberga — film nosi tytuł „Hook”, a wystąpili w nim Dustin Hoffman (kapitan Hook), Robin Williams (Piotruś Pan) oraz Julia Roberts (Dzwoneczek).

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Piotruś Pan

  Piotruś Pan

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: