Muzyka Pana Chopina

Audiobook: Muzyka Pana Chopina

 

Wanda Chotomska

 

Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Warchulska, Maria Sobaszkiewicz-Kowarska

 

2 godz. 13 min.

 

Duże pudełko kartonowe

 

Media Rodzina

 

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Muzyka Pana Chopina

  Muzyka Pana Chopina

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-7278-410-0
  format: 14,5x25 cm
  Producent: Media Rodzina

  Z okazji Roku Chopinowskiego Wydawnictwo Media Rodzina wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie przygotowało niezwykłe słuchowisko zatytułowane "Muzyka Pana Chopina". Powstało ono na motywach książek Wandy Chotomskiej, cenionej autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

  Tekst opowiada o młodzieńczych latach życia kompozytora, o jego rodzicach i dworku w Żelazowej Woli, o dorastaniu w Warszawie i szybkim rozkwicie talentu muzycznego, pokazuje małego artystę wśród przyjaciół i znajomych.

  Forma słuchowiska sprzyja zaprezentowaniu najsłynniejszych kompozycji Chopina, które w znakomity sposób przeplatają się z narracją - znajdziemy wśród nich m.in. Poloneza A-dur, fragmenty Koncertów oraz Etiudę Rewolucyjną. Słuchowisko zrealizowane zostało w studio Polskiego Radia, a w nagraniu udział wzięli znani polscy aktorzy: Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Warchulska oraz Maria Robaszkiewicz-Kowarska.

  Wydanie zawiera również płytę CD z najważniejszymi kompozycjami Chopina granymi na historycznych instrumentach z XIX wieku.

  Opinie

  Napisz opinię

  Muzyka Pana Chopina

  Muzyka Pana Chopina

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: