Wampirek

Audiobook: Wampirek

 

Angela Sommer - Bodenburg

 

Irena S. Tyl

 

3 godz. 37 min.

 

Biblioteka Akustyczna

 

Audiobook niedostępny

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wampirek

  Wampirek

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61445-30-2
  format: 14x12,5
  cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna


   
  Antoś ma dziewięć lat, mamę nauczycielkę, tatę, który pracuje w biurze i kolekcję książek o wampirach. Nie ma natomiast prawdziwego przyjaciela. Sobotnie wieczory często spędza więc samotnie. Właśnie jednego takiego wieczoru dzieje się coś dziwnego: nagle gaśnie telewizor, słychać huk, w powietrzu czuć nieprzyjemny zapach, a za zasłoną pojawia się postać w pelerynie… Co gorsza, ów osobnik jest niespotykanie blady, ma czerwone usta, zza których widać wyjątkowo dorodne kły. Nie ma wątpliwości – jest to najprawdziwszy w świecie wampir!

  Na szczęście okazuje się, że gość bardziej niż krwią Antosia jest zainteresowany jego kolekcją książek. A tak w ogóle nosi imię Rydygier, mieszka na pobliskim cmentarzu, liczy sobie zaledwie… sto pięćdziesiąt lat i podobnie jak Antek nie ma przyjaciół.

  Ta oswojona groza stała się w ciągu ostatnich dwudziestu lat kultowym tekstem dla dzieci i rodziców. „Die Zeit”

  Rydygier von Schlotterstein i Antoś święcą tryumfy w niemieckich pokojach dziecinnych. Rodzice, którzy czytając dzieciom, zbyt często muszą przedzierać się przez książki nudne i pozbawione fantazji, z wdzięcznością przyjmują dowcip i pomysłowość historii o wampirach. „Hamburger Rundschau”

  Napisana z nienarzucającym się humorem i zręcznie skonstruowana opowieść fantastyczna, której bohaterowie muszą zmierzyć się ze zwykłymi ludzkimi troskami. „School Library Journal”

  Angela Sommer-Bodenburg (ur. 1948) studiowała pedagogikę, psychologię i socjologię. Kilkanaście lat pracowała jako nauczycielka w jednej z hamburskich szkół, zanim poświęciła się twórczości literackiej i malarstwu. Dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych, a jej książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków. Wydała m.in. cykl powieści dla dzieci o przygodach Kasimira von Käsebleicha. Najbardziej znana w dorobku autorki jest jednak seria książek o Wampirku, obejmująca już dwadzieścia tytułów sprzedanych w kilkunastu milionach egzemplarzy. Na jej podstawie powstały spektakle, film fabularny oraz dwa seriale telewizyjne. 

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wampirek

  Wampirek

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: