Mąż i żona

Audiobook: Mąż i żona

 

Aleksander Fredro

 

1 godz. 22 min.

 

Płyta z książką

 

Elipsa

 

Audiobook niedostępny

34,99 zł

34,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Mąż i żona

  Mąż i żona

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 978-83-60446-78-2
  format:
  15x19,5 cm
  liczba stron: 108
  Producent: Elipsa

  Najdowcipniejsza i najwytworniejsza komedia, zgodnie uważana za jedną z najoryginalniejszych, a już z pewnością najodważniejsza pod względem obyczajowym, sztuk Aleksandra Fredry. Jak na początek XIX wieku - pełnego pruderii i zakłamania - Fredro napisał utwór ostry i demaskatorski.
  Spektakl ten został wpisany na listę "Złota Setka Teatru TVP", niewątpliwie dzięki wybitnej reżyserii profesora Bohdana Korzeniewskiego, świetnego znawcy Fredry, który przywrócił tej komedii to, co najbardziej fredrowskie - śmiech.

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.


  Zestaw zawiera książkę z pełnym tekstem sztuki oraz płytę DVD ze spektaklem Teatru Telewizji w reżyserii  Bohdana Korzeniewskiego. Występują: Marta Lipińska, Zbigniew Zapasiewicz i inni 

  Opinie

  Napisz opinię

  Mąż i żona

  Mąż i żona

  18 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: