Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

Audiobook: Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

 

Aleksander Fredro

 

1 godz. 41 min.

 

Płyta z książką

 

Elipsa

 

Audiobook niedostępny

33,99 zł

33,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

  Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN: 978-83-60446-80-5
  format: 15x19,5 cm
  liczba stron: 192
  Producent: Elipsa

   "Śluby" w reżyserii Krystyny Jandy zostały przeniesione z pałacowych dekoracji do malowniczej scenerii wysmakowanych wnętrz szlacheckiego dworku Cypriana Kamila Norwida we wsi Głuchy.
  W pełnej humoru i werwy sztuce Aleksandra Fredry przyrzeczenia panieńskie nie mogą oprzeć się próbie czasu i misternej intrydze. Aniela ulegnie zalotom szalejącego za nią Gustawa, Klara przyjmie oświadczyny wykpiwanego dotąd Albina. Być może nawet pani Dobrójska, w której rolę wcieliła się Krystyna Janda, wpadnie w ramiona Radosta - Jerzego Stuhra?
  Spektakl wart zobaczenia, nie tylko ze względu na zabawną komedię charakterów, która z niezwykłą lekkością obnaża ludzkie słabości i śmieszności, ale i na doborową obsadę.

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.


  Zestaw zawiera książkę z pełnym tekstem sztuki oraz płytę DVD ze spektaklem Teatru Telewizji w reżyserii  Krystyny Jandy. Występują: Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Gustaw Lutkiewicz i inni

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

  Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca

  20 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: