Skiz

Audiobook: Skiz

 

Gabriela Zapolska

 

1 godz. 24 min.

 

Płyta z książką

 

Elipsa

 

Audiobook niedostępny

34,99 zł

34,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Skiz

  Skiz

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 978-83-61226-31-4
  format: 15x19,5 cm
  liczba stron: 120
  Producent: Elipsa

   Akcja "Skizu" toczy się gdzieś na polskiej prowincji, w bogatym majątku ziemskim. Zarządza nim małżeństwo z dwuletnim stażem - Wituś i Muszka, która wszakże - ku niezadowoleniu małżonka - jeszcze nie w pełni wdrożyła się do prac gospodarskich. W majątku goszczą od pewnego czasu Tolo i Lulu, para znacznie dłużej żyjąca w małżeńskim stadle. Tolo, w przeciwieństwie do Witusia, nie ma nabożeństwa do stajni i obory. Majątek wypuścił w dzierżawę, a życie spędza na podróżach, kuracjach i innych rozrywkach. Nieco znudzony połowicą, nie znajdujący wspólnego języka z Witusiem, całą uwagę poświęca jego żonie - powabnej i niezbyt rozgarniętej Muszce. Natura podstarzałego lowelasa podpowiada mu, że ta dwudziestoletnia, niedoświadczona dziewczyna łatwo da się złapać na jego zalatujące zwietrzałą galanterią zaloty.


  'Skiz' w reżyserii Olgi Lipińskiej igra z kanonami moralności, czaruje subtelnym dowcipem, intryguje celnością obyczajowych obserwacji oraz zachwyca doborową obsadą.

  Zestaw zawiera książkę z pełnym tekstem sztuki oraz płytę DVD ze spektaklem Teatru Telewizji w reżyserii  Olgi Lipińskiej. Występują: Anna Polony, Jerzy Kamas, Joanna Szczepkowska, Jerzy Stuhr i inni

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Skiz

  Skiz

  19 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: