19. Południk

Audiobook: 19. Południk

 

Juliusz Machulski

 

1 godz. 14 min.

 

Płyta z książką

 

Elipsa

 

Audiobook niedostępny

34,99 zł

34,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  19. Południk

  19. Południk

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN: 978-83-60446-77-5
  format:
  15x19,5 cm
  liczba stron: 112
  Producent: Elipsa

   Komedia political fiction.

  "Kiedy zastanawiałem się, jaką sztukę mam napisać na zamówienie Teatru TVP, zadałem sobie pytanie: co mnie dziś irytuje i nie daje spokoju?
  Odpowiedź była prosta: chamstwo i niekompetencja rządzących nami elit. Bodaj w tym samym tygodniu pewien facet, prostak i awanturnik bezkarnie wysypujący zboże na stacjach kolejowych, został wybrany na wicemarszałka Sejmu RP.
  Wiedziałem, że już mam temat. Pisanie trwało rok, a trwające osiem dni zdjęcia skończyliśmy w lutym 2003. Po przeszło czterech latach widzę, że "19. Południk" strasznie się zuniwersalizował i wbrew intencjom autora z groteski stał się utworem niemal naturalistycznym. Pomyślałem, że może jednak nie należało, jak powiedział pewien poseł, otwierać "puszki z Pandorą"
  Ale skoro moja skromna sztuka zostaje dzisiaj wydana i wchodzi do kanonu prestiżowej serii Kocham Teatr, napawa to dumą i nadzieją, że może nie wszystko jeszcze stracone." (Juliusz Machulski)  Zestaw zawiera książkę z pełnym tekstem sztuki oraz płytę DVD ze spektaklem Teatru Telewizji w reżyserii  Juliusza Machulskiego. Występują: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Sławomir Orzechowski, Cezary Kosiński, Jan Machulski,  Rafał Królikowski, Jan Englert i inni

  Opinie

  Napisz opinię

  19. Południk

  19. Południk

  19 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: