Obniżka! Pakiet Stanisław Grzesiuk

Audiobook: Pakiet Stanisław Grzesiuk

 

Stanisław Grzesiuk

 

ARKADIUSZ BAZAK

 

36 godz. 28 min.

 

Małe pudełko kartonowe

 

StoryBox

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

33,56 zł

-16%

39,95 zł brutto

33,56 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pakiet Stanisław Grzesiuk

  Pakiet Stanisław Grzesiuk

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-62121-34-2

  Producent: StoryBox  1. Boso, ale w ostrogach
  stanowi pierwszą część autobiograficznej trylogii, na którą składają się jeszcze tytuły Pięć lat kacetu oraz Na marginesie życia. Grzesiuk, z zawodu elektromechanik, z zamiłowania i talentu pisarz, pieśniarz oraz propagator przedwojennego folkloru stolicy i gwary warszawskiej, często nazywany był bardem z Czerniakowa. Właśnie o dorastaniu w warszawskim Czerniakowie opowiada książka Boso, ale w ostrogach.

  Styl Grzesiuka cechuje prosty, lecz jednocześnie barwny język oraz humor, obecny nawet wtedy, kiedy —  jak w Pięciu latach kacetu — pisze o obozach koncentracyjnych. Pisarz najpierw przez kilka miesięcy przebywał w Dachau, później zaś w Mauthausen-Gusen. W obozach nabawił się gruźlicy płuc, na którą finalnie zmarł w 1963 roku. Swoje zmagania z chorobą opisał — również w sposób niepozbawiony humoru — we wspomnianej już książce Na marginesie życia.

  Powieść Boso, ale w ostrogach w wersji audio czyta Arkadiusz Bazak.

  — Do żadnego gimnazjum nie chodziłem — odpowiedziałem zadowolony, że spotka ich rozczarowanie. — Mnie uczyła ulica. I chyba źle nie wyuczyła, prawda? Roześmieli się wszyscy, zadowoleni z dowcipu. Po moim powiedzeniu o nauce sprzedawania gazet nikt mi nie uwierzył, że nie chodziłem do żadnego gimnazjum. A gdy jeszcze powiedziałem, że zaproszenie na bal znalazłem na ulicy — uznali mnie za bardzo tajemniczego człowieka.
   

  2. Od sierpnia 1945 roku stanąłem do uczciwej pracy i pracowałem do 1959 roku. Przerwałem pracę z powodu gruźlicy, na którą leczę się od 1947 roku. Choruje też na gruźlicę Janusz Zakulski, który już nie może pracować od 1949 roku. Choruje i Adam Kwiatkowski, choruje też wielu innych, a wielu kolegów zabrała już gruźlica z grona żyjących. ..

  Pięć lat kacetu Stanisława Grzesiuka stanowi część autobiograficznej trylogii, na którą składają się jeszcze tytuły Boso, ale w ostrogach oraz Na marginesie życia. Grzesiuk, z zawodu elektromechanik, z zamiłowania i talentu pisarz, pieśniarz oraz propagator przedwojennego folkloru stolicy i gwary warszawskiej, często nazywany był bardem z Czerniakowa.

  Styl Grzesiuka cechuje prosty, lecz jednocześnie barwny język oraz humor, obecny nawet wtedy, kiedy — tak jak Pięciu latach kacetu— pisze o obozach koncentracyjnych. Pisarz najpierw przez kilka miesięcy przebywał w Dachau, później zaś w Mauthausen-Gusen. W obozach nabawił się gruźlicy płuc, na którą finalnie zmarł w 1963 roku. Swoje zmagania z chorobą opisał — również w sposób niepozbawiony humoru — we wspomnianej już książce Na marginesie życia.

  Pięć lat kacetu w wersji audio czyta Arkadiusz Bazak.

  Gdy mówię, że w obozie zagłuszano w ludziach uczucia, myślę o tym, z jakim spokojem i obojętnością patrzyło się na krzywdę i śmierć innych ludzi. Każdy zajęty był sobą, troską o przeżycie godziny, pół dnia, dnia i nocy. W każdej chwili człowiek mógł być zabity… Silniejszy uderzał słabszego, odpychał go, zabierał to co jemu było potrzebne.

  3. "Na marginesie życia" jest trzecią i ostatnią częścią autobiografii Stanisława Grzesiuka. To historia leczenia, pobytów w sanatoriach. Grzesiuk walcząc z chorobą nadal posiada w sobie ogromne złoża optymizmu i "charakterności".


  Stanisław Grzesiuk (1918 - 1963) polski pisarz, pieśniarz, z zawodu elektromechanik. Działacz społeczno-lewicowy, antyklerykał i ateista. Autor i wykonawca piosenek: "Siekiera,motyka", "U cioci na imieninach", "Nie masz cwaniaka pod warszawiaki" oraz "Komu dzwonią". 

  W skład pakietu wchodzą:

  1.  „Boso, ale w ostrogach”

  2.  „Pięć lat kacetu”

  3.  „Na marginesie życia”

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Pakiet Stanisław Grzesiuk

  Pakiet Stanisław Grzesiuk

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: