Gaumardżos

Audiobook: Gaumardżos

 

Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

 

Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

 

8 godz. 3 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Świat Książki

 

Audiobook niedostępny

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gaumardżos

  Gaumardżos

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83-247-2594-6
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Świat Książki

  Gaumardżos!, książka Anny Dziewit-Meller oraz Marcina Mellera, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji samych autorów.

   To jest Gruzja! Pełna smaków, zapachów, wyjątkowej muzyki, iście bajkowych krajobrazów, niezwykłych i życzliwych ludzi, niezliczonych anegdot towarzyskich. W tą niezwykłą wyprawę zabierają nas autorzy Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller. Opowiadają, jak podróżowali od gór po morskie wybrzeża, biesiadowali podczas tradycyjnych uczt, rozmawiali o radościach i kłopotach... Opowiadają o tym, skąd w Gruzinach głęboko zakorzeniona duma. Jak radzą sobie kobiety w świecie macho? Na czym polega tamtejszy, lekceważący stosunek do punktualności? Gaumardżos jest o "radości życia i sztuce świętowania", ale mnóstwo w niej gruzińskiej współczesności i historii, naznaczonej m.in. okrutną wojną na Kaukazie. Czytają autorzy.

  Wygląda na to, że Gruzja była przeznaczeniem Ani i Marcina. Wzywała ich do siebie, przyciągała i uwodziła, aż wreszcie spakowali plecaki i ruszyli w drogę, żeby teraz nas uwodzić pasjonującymi opowieściami o ludziach i miejscach, od Batumi do Swanetii, przez gruzińskie wsie i stoły — aż po własne stoły.                                              Beata Pawlikowska

  Anna Dziewit-Meller, urodzona w 1981, dziennikarka i reporterka. Autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek Głośniej! Rozmowy z pisarkami oraz Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami. Swoje teksty publikowała między innymi w „Polityce”, „Wysokoch obcasach” i „Lampie”. W programie „Dzień Dobry TVN” i radiu Chili Zet poleca dobre książki. W zespole Andy śpiewa i gra na gitarze.

  Marcin Meller, urodzony w 1968, historyk z wykształcenia. Od 1991 do 2003 reporter „Polityki”; jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji. Opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000-2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show „Agent”, a od 2005 do 2008 „Dzień Dobry TVN”. Obecnie redaktor naczelny „Playboya”, gospodarz „Drugiego Śniadania Mistrzów” w TVN24 i „Melliny” w Radiu Roxy.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Gaumardżos

  Gaumardżos

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: