Wisława Szymborska

Audiobook: Wisława Szymborska

 

Płyta z książeczką

 

Agora

 

Audiobook niedostępny

99,00 zł

99,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wisława Szymborska

  Wisława Szymborska

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok nagrania: 2010
  ISBN:
  978-83-268-0110-5
  format:
  25,5x14,5 cm
  Wydawnictwo: Agora

  Wisława Szymborska nie znosi udzielać wywiadów i występować publicznie. Pełną rekompensatą jej nieobecności jest czteropłytowy album pt. Wisława Szymborska, przygotowany przez wydawnictwo Agora.

  Pierwsza i druga płyta mają formę audiobooków i są prawdziwą rewelacją: Noblistka sama czyta na nich swoje wiersze z tomików „Chwila" i „Dwukropek".

  Na płycie trzeciej usłyszymy najpiękniejsze wiersze Szymborskiej jako piosenki w nowych i archiwalnych aranżacjach. Śpiewają je Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Łucja Prus, Michał Bajor, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Maanam i Skaldowie.

  Płyta czwarta - DVD - to dokument pt. „Chwilami życie bywa znośne - przewrotny portret Wisławy Szymborskiej", zrealizowany przez Katarzynę Kolendę-Zaleską. 

  Ten niezwykły, prawie dwugodzinny film jest fascynującą podróżą z Poetką po jej świecie: mieście Limerick, Amsterdamie, Włoszech; to odkrywanie jej przepastnego archiwum z setkami własnoręcznie zrobionych kolaży i poszukiwaniem zagubionego nobla z 1996 r.; to spotkania z ludźmi zafascynowanymi Szymborską: Woody Allenem, Umberto Eco, Jerzym Pilchem, Vaclavem Havlem i wielu innymi.

   

  Dopełnieniem czterech płyt jest biograficzna opowieść, spisana przez niestrudzone badaczki życia i twórczości Wisławy Szymborskiej - Annę Bikont i Joannę Szczęsną, uzupełniona kalendarium i niepublikowanymi zdjęciami archiwalnymi.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wisława Szymborska

  Wisława Szymborska

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: