Obniżka! Błazen wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu - Żeleńskim

Audiobook: Błazen wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu - Żeleńskim

 

Józef Hen

 

Ksawery Jasieński

 

15 godz. 31 min.

 

StoryBox

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

16,79 zł

-16%

19,99 zł brutto

16,79 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Błazen wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu - Żeleńskim

  Błazen wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu - Żeleńskim

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • ISBN: 978-83-61592-22-8
  format: C Shell

  Producent: StoryBox

  Błazen wielki mąż: opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim”, książka, która w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Henryka Pijanowskiego, to jeden z licznych utworów Józefa Hena, polskiego publicysty, pisarza, dramaturga, reportażysty, autora takich pozycji jak „Mgiełka”, „Nie boję się bezsennych nocy”, „Nikt nie woła”, „Odejście Afrodyty”, „Mój przyjaciel król”, „Milczące między nami”.

  Józef Hen napisał "Błazna wielkiego męża" w niespełna Rok, ale zafascynowany postacią Tadeusza Boya-Żeleńskiego, nosił powieść w sobie prawie sześćdziesiąt lat. "Błazen wielki mąż" to portret pisarza, mistrza I połowy XX wieku skreślony piękną polszczyzną, za który autor w 1999 Roku otrzymał Nagrodę ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Boya-Żeleńskiego.

  Józef Hen
  (ur. 8 listopada 1923 w Warszawie) — polski pisarz, publicysta, dramaturg, scenarzysta i reportażysta żydowskiego pochodzenia, autor takich dzieł jak „Mgiełka”, „Crimen”, „Nie boję się bezsennych nocy”, „Nikt nie woła”, „Nowolipie”, „Odejście Afrodyty”, „Błazen-wielki mąż”, „Mój przyjaciel król”, „Milczące między nami”, „Bruliony profesora T.”, „Prawo i pięść”, „Pingpongista”, „Dziennik na nowy wiek”, „Szóste, najmłodsze i inne opowiadania”.

  Józef Hen już jako dziecko współpracował z „Małym Przeglądem” Janusza Korczaka. Swój pierwszy wiersz opublikował w piśmie „Głos Żołnierza”, po wojnie został redaktorem tygodnika „Żołnierz Polski”. Inspiracją do pracy twórczej są dla niego przeżycia wojenne i zamiłowanie do historii Polski.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Błazen wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu - Żeleńskim

  Błazen wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu - Żeleńskim

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: