My dzieci z dworca Zoo

My dzieci z dworca Zoo
Audiobook w pliku

 

Christiane F., Kai Hermann, Horst Rieck

 

Aleksandra Tomaś

 

12 godz. 15 min.

 

336 MB

 

Qes Agency

 

22,99 zł

22,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  My dzieci z dworca Zoo

  My dzieci z dworca Zoo

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-61593-56-0
  format: 13,5x19 cm
  Producent: Qes Agency

  My, dzieci z dworca ZOO (niem. Wir Kinder vom Bahnhof ZOO) jest książką dokumentalną. W 1978 roku w Berlinie Zachodnim dwoje dziennikarzy, Kai Hermann i Horst Rieck, przeprowadziło wywiad z nastoletnią narkomanką Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow), która wówczas występowała jako świadek w pewnym procesie. Początkowo ów wywiad miał być tylko uzupełnieniem badań tygodnika "Stern" nad sytuacją młodzieży. Jednakże z nagrania rozmów  z Christiane powstała książka, która lepiej niż jakikolwiek raport opisuje środowisko młodocianych narkomanów.
  Relacja Christiane jest wstrząsająca. Pokazuje, jak od eksperymentowania z miękkimi narkotykami przechodzi się do najtwardszych. Jak  łatwo jest ugrzęznąć w nałogu i jak trudno się z niego wyrwać. Do czego zdolni są ludzie uzależnieni od narkotyku, aby zdobyć pieniądze na kolejną "działkę".
  Książka okazała się bestsellerem. W 1981 Uli Edel nakręcił na jej podstawie film o tym samym tytule "My, dzieci z dworca ZOO".
  Problem narkomanii jest ciągle aktualny, a mitem jest, że narkomanami mogą zostać tylko ludzie z rodzin patologicznych. Według badań przeprowadzonych przez CBOS ponad połowa uzależnionych pochodzi z tzw. dobrych domów.
  Serdecznie polecamy!

  Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz.
  Jeśli nie może - pomóż.
  Janusz Korczak

   

  Opinie

  Napisz opinię

  My dzieci z dworca Zoo

  My dzieci z dworca Zoo

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: