CHMURDALIA

CHMURDALIA
Audiobook w pliku

 

Joanna Bator

 

Anna Buczek

 

13 godz. 0 min.

 

395 MB

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  CHMURDALIA

  CHMURDALIA

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN:
  978-83-280-0850-2
  format: 12,5 x 14
  Producent: WAB

  "Chmurdalia", to kontynuacja znakomitej Piaskowej Góry, jednej z najciekawszych książek polskich ostatnich lat.

  Po nieudanej ucieczce z Wałbrzycha, zakończonej wypadkiem samochodowym, dziewiętnastoletnia Dominika Chmura budzi się w monachijskim szpitalu. Miesiące rehabilitacji przywracają jej zdrowie, ale nie spokój ducha. Zamiast wrócić do bloku na Piaskowej Górze, rusza w podróż, co kilka miesięcy zmieniając pracę i miejsce zamieszkania - Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Anglia. Coraz bardziej oddala się od domu i przybliża do Chmurdalii, krainy, w której spełnia się marzenie o idealnej wspólnocie.

  Bator łączy żywioł opowieści z wyrazistym poglądem na sprawy, wobec których nikt nie pozostaje obojętny. Relacje erotyczne, macierzyńskie i siostrzane przyjmują w Chmurdalii nową postać.

  Joanna Bator – Kulturoznawczyni i filozofka, która porzuciła karierę naukową dla literatury. Laureatka Nagrody Literackiej NIKE za powieść „Ciemno, prawie noc” (W.A.B. 2012). Felietonistka „Gazety Wyborczej”. Jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej, za książkę „Japoński wachlarz” (2004, wyd. poszerzone W.A.B. 2011) otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak. W 2009 roku nakładem W.A.B. ukazała się powieść „Piaskowa Góra”, nominowana do nagród NIKE i GDYNIA, a rok później jej kontynuacja, „Chmurdalia”, która była finalistką kolejnej edycji nagrody NIKE. „Piaskowa Góra” została przełożona na język niemiecki, węgierski, hebrajski i macedoński; niemiecka wersja powieści znalazła się w finale Międzynarodowej Nagrody Literackiej. W przygotowaniu wydanie francuskie, chorwackie i arabskie. „Chmurdalia” ukazała się w Niemczech, w przygotowaniu wydanie węgierskie. Prawa do Ciemno, prawie noc zostały sprzedane do Izraela.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  CHMURDALIA

  CHMURDALIA

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: