Serce to samotny myśliwy

Serce to samotny myśliwy
Audiobook w pliku

 

Carson McCullers

 

MARIA PESZEK

 

14 godz. 1 min.

 

385 MB

 

Albatros

 

25,30 zł

25,30 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Serce to samotny myśliwy

  Serce to samotny myśliwy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • "Serce to samotny myśliwy", jedna z najważniejszych pozycji amerykańskiej prozy XX wieku, ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Marii Peszek. Książka, którą napisała wówczas zaledwie dwudziestotrzyletnia autorka, stanowi niezwykle przenikliwe  studium ludzkich emocji, refleksję nad odmiennością i samotnością.

  W centrum wydarzeń znajduje się głuchoniemy, życzliwy wszystkim John Singer. Do niego właśnie przychodzą pozostali bohaterowie. Wiecznie pijany wizjoner Jake Blount. Biff Brannon, właściciel kafejki i filozof amator. Doktor Benedict Mady Copeland, dla którego osiągnięcie mitycznego życiowego celu, który pozostaje niesprecyzowany, staje się obsesją. Głuchoniemy mężczyzna jest słuchaczem idealnym - nie przerywa, nie ocenia. Odwiedzający go okazują się egoistami. Żaden nie potrafi dostrzec własnej tragedii Singera aż do chwili, w której jest już na to za późno.

  Carson McCullers (ur. 19 lutego 1917, Columbus, Georgia, zm. 29 września 1967 roku, Nyack, stan Nowy Jork) — amerykańska pisarka.

  Urodziła się w dość bogatej rodzinie: jej ojciec był zegarmistrzem i jubilerem. W wieku siedemnastu lat przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie początkowo miała uczyć się w szkole muzycznej, ale gdzie finalnie zdecydowała się na kursy pisania i karierę literacką.

  Z mężem (po którym ma nazwisko) stworzyła burzliwy związek, po paru latach przerwany z powodu obustronnych zdrad o charakterze homoseksualnym. Po kilku latach wzięli powtórny ślub, tym razem przerwany samobójstwem męża.

  W swojej twórczości skupiała się na ukazaniu szeroko pojętej izolacji „wyrzutków społeczeństwa”. Tak było też w jej najbardziej znanym utworze, „Serce to samotny myśliwy”. Jej bohaterami są głuchoniemy John Singer, wizjoner i alkoholik Jake Blount, czy Biff Brannon — właściciel kafejki, a przy okazji filozof amator.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Serce to samotny myśliwy

  Serce to samotny myśliwy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: