Odyseja Jansona

Odyseja Jansona
Audiobook w pliku

 

Robert Ludlum, Paul Garrison

 

KRZYSZTOF GLOBISZ

 

12 godz. 38 min.

 

351 MB

 

Albatros

 

33,90 zł

33,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Odyseja Jansona

  Odyseja Jansona

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 •  

  Odyseja Jansona”, której lektorem w postaci audiobooka jest Krzysztof Globisz, to wspólny projekt Roberta Ludluma, autora m.in.: „Weekendu z Ostermanem”, „Dokumentu Matlocka”, „Tożsamości Bourne’a” oraz Paula Garissona, mającego na swoim koncie „Bitwę o Nowy Jork” oraz „Słońce i lód”.

  Bohaterem „Odysei Jansona” (i wcześniejszej „Dyrektywy Jansona”) jest Paul Janson, kiedyś profesjonalny zabójca w służbie tajnej komórki amerykańskiego wywiadu, zwanej Wydziałem Operacji Konsularnych, obecnie niezależny konsultant do spraw bezpieczeństwa korporacyjnego. Statek „Amber Dawn”, należący do teksańskiej korporacji naftowej ASC, prowadzi poszukiwania ropy i gazu w Zatoce Gwinejskiej. Misja kończy się sukcesem. Pod dnem oceanu, na wodach należących do wyspiarskiego państewka Isle de Foree, leżą gigantyczne pokłady obu surowców, które mogą przeistoczyć cały rejon w zachodnioafrykańską Arabię Saudyjską.

  Krótko po wysłaniu informacji o odkryciu „Amber Dawn” staje się celem ataku grupy zabójców, dysponujących pełną listą przebywających na statku osób. Z masakry wychodzi cało jedynie nieuwzględniony na liście lekarz, Terry Flannigan – uprowadzony w nieznanym kierunku. Janson podejmuje się samobójczej misji: ma odbić Flannigana z rąk porywaczy. Według wszelkich danych zakładnik przetrzymywany jest przez rebeliantów walczących z reżimem dyktatora de Foree, Ibogi. Misja Jansona przyjmuje jednak nieoczekiwany obrót, gdy do akcji włączają się bliżej niezidentyfikowane siły. Iboga znika, a władzę na wyspie obejmuje nowy prezydent, wcześniej przywódca rebeliantów. Janson zaczyna podejrzewać, że być może walczy po niewłaściwej stronie. W sprawę zamieszana jest tajemnicza organizacja Securité Referral, zatrudniająca zbuntowanych funkcjonariuszy tajnych służb. Kolejne zabójstwo – Flannigana – nie pozostawia żadnych wątpliwości: wszystkie dotychczasowe wydarzenia są częścią jakiegoś większego planu...

  Robert Ludlum (ur. 25 maja 1927 w Nowym Jorku, zm. 12 marca 2001 w Naples na Florydzie) — amerykański pisarz, aktor i producent, autor kilkudziesięciu powieści sensacyjnych, do których zaliczają się między innymi: "Dziedzictwo Scarlattich", "Weekend z Ostermanem", "Dokument Matlocka", "Zew Halidonu", "Droga do Gandolfo", "Przesyłka z Salonik", "Tożsamość Bourne’a", "Mozaika Parsifala", "Spisek Akwitanii", "Krucjata Bourne’a", "Plan Ikar", "Ultimatum Bourne’a", "Iluzja Skorpiona", "Strażnicy Apokalipsy", "Klątwa Prometeusza".

  Robert Ludlum dorastał w Short Hills w stanie New Jersey, tam też wstąpił w 1945 roku do piechoty morskiej. Później ukończył studia na Wesleyan University na wydziale sztuk pięknych. W 1943 roku zadebiutował w sztuce Junior Miss w wieku 16 lat. W latach 50. pojawił się w aż 200 sztukach telewizyjnych. W latach siedemdziesiątych zaczął regularnie pisać, jego książki od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  Kilka z powieści Ludluma doczekało się ekranizacji: przykładowo "Transakcję Rhinemanna" wyreżyserował w 1977 Burt Kennedy, "Weekend Ostermana" (1983) Sam Peckinpah, "Pakt Holcrofta" (1985) John Frankenheimer, "Tożsamość Bourne’a" (1988) — Roger Young. W tym ostatnim tytule w rolę Jasona Bourne’a wcielił się Richard Chamberlain, w nowszych ekranizacjach zastąpił go Matt Damon.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Odyseja Jansona

  Odyseja Jansona

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: