Wybór Zofii

Wybór Zofii
Audiobook w pliku

 

William Styron

 

Zbigniew Moskal

 

31 godz. 17 min.

 

859 MB

 

Qes Agency

 

29,99 zł

29,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wybór Zofii

  Wybór Zofii

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • „Wybór Zofii” (oryg. Sophie's Choice) to powieść opublikowana w 1979 roku, która przyniosła autorowi, amerykańskiemu pisarzowi Wiliamowi Styronowi, światową sławę.

  Książka opowiada historię pełnego namiętności trójkąta: Zofii – polskiej imigrantki, która przeżyła Oświęcim i nie jest w stanie zapomnieć o piekle, jakie przeszła, Natana – amerykańskiego Żyda, w dodatku chorego psychicznie narkomana z obsesją na punkcie holocaustu oraz Stinga –  początkującego pisarza z Południa, który jest jednocześnie narratorem. Bolesna przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości i popycha bohaterów do określonych działań, a uczucia, które łączą te osoby, prowadzą do szekspirowskiego wręcz, tragicznego finału. Wybór Zofii w rzeczywistości jest wyrokiem.

  W roku 1982 Alan J. Pakula na podstawie powieści nakręcił film o tym samym tytule,  a główną rolę zagrała w nim Meryl Streep (Oskar).

  Patronem książki jest księgarnia Audiobook.pl

  William Styron
  (ur. 11 czerwca 1925 w Newport News, Wirginia, zm. 1 listopada 2006) — amerykański pisarz, autor m.in. „Pogrążyć się w mroku”, „Długiego marszu”, „Na pastwę płomieni”, „Wyznań Nata Turnera”, „Wyboru Zofii”, „Dotyku Ciemności”, „Poranka w Tidewater”, „Samobójczej rundy”.

  Pisarz odniósł względny sukces już dzięki swojej pierwszej powieści, następne ugruntowały jego pozycję. Prawdziwą sławę przyniósł mu „Wybór Zofii”, który doczekał się świetnej ekranizacji Alana Pakuli z Meryl Streep w roli głównej.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wybór Zofii

  Wybór Zofii

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: