Park Jurajski

Park Jurajski
Audiobook w pliku

 

Michael Crichton

 

Krzysztof Gosztyła

 

16 godz. 38 min.

 

457 MB

 

Albatros

 

33,20 zł

33,20 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Park Jurajski

  Park Jurajski

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Park Jurajski”, który w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Krzysztofa Gosztyły, jest jednym z technothrillerów Michaela Crichtona, autora „Wyższej konieczności”, „Andromeda znaczy śmierć”, „Człowieka terminala”, „Śmierci binarnej”, „Wielkiego skoku na pociąg”, „Zjadaczy umarłych”, „Konga”, „Kuli”, „Wschodzącego słońca”, „Systemu”, „Linii czasu”, „Państwa stracju”.

  Słuchacze „Parku Jurajskiego” przeniosą się na niewielką wyspę Nublar u wybrzeży Kostaryki, gdzie powstaje najbardziej niezwykły park rozrywki na świecie – Park Jurajski. Jego podstawową atrakcją mają być żywe dinozaury, sklonowane z DNA pobranego ze skamieniałych insektów uwięzionych w zastygłej żywicy. Ale stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli, zawodzą mechanizmy stworzone, by ograniczyć populację zwierząt.

  Wbrew woli twórców dinozaury zaczynają swobodnie przemieszczać się po parku, polując na inne stworzenia i na ludzi. Przebywający na wyspie paleontolog Alan Grant i wyznawca teorii chaosu, matematyk Ian Malcolm, zaproszeni tu przez założyciela parku, ekscentrycznego miliardera Johna Hammonda, nie mają innego wyjścia: muszą walczyć o przetrwanie. Jak się okazuje, natura zawsze znajdzie sposób, by wydostać się spod kontroli...

  Michael Crichton (ur. 23 października 1942 w Chicago, zm. 4 listopada 2008 w Los Angeles) — amerykański pisarz, a także scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Z wykształcenia lekarz medycyny, którą ukończył na Harvard Medical School. Zdobyte wykształcenie pomogło mu w twórczości literackiej, na którą składają się głównie tak zwane technothrillery.

  Do jego najbardziej znanych dzieł należą: „Wyższa konieczność”, „Andromeda znaczy śmierć”, „Śmierć binarna”, „Kongo”, „Kula”, „Park Jurajski”, „Zaginiony świat”. Większość powieści pisarza doczekała się ekranizacji: „Park Jurajski” wyreżyserował Steven Spielberg, „Wschodzące słońce” Philip Kaufman, „W sieci” Barry Levinson, „Kongo” Frank Marshall, zaś „Linię czasu” — Richard Donner. Co ciekawe, sam Michael Crichton sam z powodzeniem reżyseruje, w swoim dorobku ma między innymi takie tytuły jak „Śmierć binarna”, „Świat Dzikiego Zachodu”, „Śpiączka” czy „Wielki napad na pociąg”.

    

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Park Jurajski

  Park Jurajski

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: