Promocja dnia

 • -55%

  11,23 zł 24,95 zł -55% W magazynie
  Offer ends in:
  Joanna Holson
  Monika Dąbrowska-Jarosz

  11,23 zł 24,95 zł
  Obniżka!
Piramida, cz. 1

Piramida, cz. 1
Audiobook w pliku

 

Henning Mankell

 

LESZEK FILIPOWICZ

 

103 MB

 

Biblioteka Akustyczna

 

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Piramida, cz. 1

  Piramida, cz. 1

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj


 • Piramida”, zbiór opowiadań Henninga Mankella, autora między innymi „Mordercy bez twarzy”, „Psów z Rygi” „Białej Lwicy” czy „Mężczyzny, który się uśmiechał”, pojawia się w formacie audiobooka, w interpretacji Leszka Filipowicza. Cykl kryminałów o komisarzu Kurcie Wallanderze wyróżnia się wśród tego typu literatury wnikliwym ukazaniem socjologicznych aspektów przestępczości. Kolejne tytuły z serii przedstawiały charakterystyczne dla naszych czasów problemy społeczne: „Morderca bez twarzy” skupiał się na temacie nielegalnych imigrantów i rasizmu, „Psy z Rygi” na konsekwencjach rozpadu ZSRR i narodzinach mafii, „Zapora” z kolei na kwestiach związanych z ekologią, globalizacją oraz cyberterroryzmem.

  Książki Mankella są także wyjątkowe o tyle, o ile wyjątkowa jest sama specyfika procedury panującej w szwedzkiej policji: Wallander — w przeciwieństwie do większości bohaterów kryminałów — nie wymachuje non stop bronią, zazwyczaj jej zresztą nie nosi, raczej przestrzega zasad (i to z pozoru tak banalnych, jak zwykłe ograniczenia prędkości na drogach), a kiedy zostaje przez swoich podwładnych nakryty na jeździe pod wpływem alkoholu, jest mile zaskoczony faktem, że ci na niego nie donoszą.

  W „
  Piramidzie” słuchacze audiobooka poznają Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö, a kolejne opowiadania rzucą nam światło na relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiemy się też, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy komisarzem w wydziale zabójstw. Tłem pięciu historii jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze, społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania.

  Henning Mankell (ur. 1948) - jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, wybitny dziennikarz i człowiek teatru. Zasłynął serią publikowanych od 1991 Roku powieści kryminalnych z komisarzem Kurtem Wallanderem, przełożonych na 39 języków i wydanych w łącznym nakładzie około 25 milionów egzemplarzy. Cykl doczekał się wielu ekranizacji, w tym trzynastoodcinkowego serialu telewizyjnego (2004). Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej (m.in. Comédia infantil, W.A.B. 2008) oraz książek dla dzieci i młodzieży (m.in. Pies, który biegł ku gwieździe, W.A.B. 2008). Otrzymał wiele nagród literackich, m.in. Nagrodę Astrid Lindgren (1996), a ponadto prestiżową niemiecką Nagrodę Tolerancji (2004). Mieszka na przemian w Szwecji i w Mozambiku.

  RECENZJE

  Pomysł zbioru opowiadań o Wallanderze jest prosty, ale genialny!

  The Sunday Times”

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: