Niesamowity dwór

Niesamowity dwór
Audiobook w pliku

 

Zbigniew Nienacki

 

Jaromir Wroniszewski

 

7 godz. 28 min.

 

205 MB

 

MTJ

 

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Niesamowity dwór

  Niesamowity dwór

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:978-83-7699-107-8
  format: 14 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  Niesamowity dwór Zbigniewa Nienackiego — autora takich pozycji jak Wyspa Złoczyńców, Pan Samochodzik i templariusze czy Księga strachów — jest jedną z książek o przygodach Pana Samochodzika, czyli pana Tomasza, detektywa-amatora, posiadacza dziwacznie wyglądającego samochodu-amfibii z silnikiem Ferrari 410 Super America.

  W Niesamowitym dworze, którego lektorem w wersji audio jest Jaromir Wroniszewski, pan Tomasz na wniosek dyrektora Marczaka ma zostać kierownikiem i kustoszem przyszłego muzeum, stworzonego we dworze w majątku zmarłego Joachima Czerskiego, jednego z pierwszych wolnomularzy w kraju. Wraz z przydzielonymi mu do pomocy studentami — ambitną Barbarą oraz leniwym Bigosem — Pan Samochodzik będzie szukał ukrytego we dworze skarbu. W poszukiwaniach weźmie udział także panna Marysia, dozorca majątku i sierżant MO — stary Janiak, czy wreszcie Waldemar Batura — stały rywal głównego bohatera.

  Zbigniew Nienacki (1929-1994)

  Prawdziwe nazwisko Zbigniew Tomasz Nowicki. Urodził się 1 stycznia 1929 roku w Łodzi, a zmarł 23 września w 1994 roku w Morągu. Polski pisarz i dziennikarz, syn urzędnika — Jana Nowickiego i nauczycielki — Cecylii z Daneckich. W 1948 roku ukończył naukę w II Liceum Ogólnokształcącym, a następnie rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, których jednak nie ukończył. Później pracował jako redaktor w „Głosie Robotniczym”, jako kierownik działu reportażu filmowego, kobiecego w tygodniku „Odgłosy”. W roku 1962 został członkiem Związku Literatów Polskich.

  Zadebiutował w wieku 17 lat powieścią dla młodzieży Związek poszukiwaczy skarbów, drukowaną w odcinkach w tygodniku „Przyjaciel”, choć za prawdziwy debiut uważana jest powieść Uroczysko z 1957 roku. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści dla młodzieży o Panu Samochodziku — historyku sztuki, pracowniku muzeum i detektywie-amatorze — oraz powieść dla dorosłych Raz w roku w Skiroławkach. Jego książki tłumaczono na wiele języków, a kilka z nich zekranizowano. W roku 1991 pisarza uhonorowano nagrodą za twórczość dla dzieci i młodzieży.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Niesamowity dwór

  Niesamowity dwór

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: