Biały Kieł

Biały Kieł
Audiobook w pliku

 

Jack London

 

Roman Felczyński

 

9 godz. 1 min.

 

247 MB

 

MTJ

 

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Biały Kieł

  Biały Kieł

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  NR KAT CD19065
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ


  Biały Kieł”, który w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Romana Felczyńskiego, jest jedną z powieści Jacka Londona, którego twórczość, inspirowana tezami głoszonymi przez Marksa, Darwina, Spencera i Nietschego, łączy idee socjalistyczne z teorią walki o byt i podziwem dla silnych jednostek.

  Fragment „Białego Kła”: "Wychowała go puszcza i jej nieubłagane, ślepe prawo: walka o byt. W młodości zasmakował swobody. Później poznał trudną pracę w zaprzęgu i okrucieństwo człowieka. Zahartował się, zmężniał w twardej szkole życia. Dzięki niepospolitej inteligencji zdołała przetrwać najcięższe chwile.

  Wreszcie nadszedł moment, kiedy owładneło nim nieznane mu dotąd uczucie - miłość do człowieka..."

  Jack London, właściwie John Griffith Chaney (ur. 12 stycznia 1876 r. w San Francisco, zm. 22 listopada 1916) — amerykański pisarz, autor “Białej ciszy”, “Córki śniegów”, „Wilka morskiego”, „Białego Kła”, „Kaftana bezpieczeństwa. Włóczęgi wśród gwiazd”, „Martina Edena”, „Księżycowej doliny”, „Maleńkiej pani wielkiego domu”, „Syna Słońca”.

  Jack London miał wiódł bardzo barwne życie. Był między innymi trampem, piratem ostrygowym, gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczek złota w Klondike i reporterem, później także właścicielem rancza w Księżycowej Dolinie w Kalifornii.

  Jego twórczość, w większości oparta na własnych przeżyciach, oscyluje pomiędzy naturalizmem a przygodowym romantyzmem.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Biały Kieł

  Biały Kieł

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: