Brudny szmal

Brudny szmal
Audiobook w pliku

 

Dennis Lehane

 

Krzysztof Plewako-Szczerbiński

 

5 godz. 32 min.

 

152 MB

 

Prószynski

 

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Brudny szmal

  Brudny szmal

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Autor „Rzeki tajemnic” i „Wyspy tajemnic” powraca! „Brudny szmal” to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.

  „Brudny szmal” opowiada historię samotnego barmana Boba Saginowskiego, uwikłanego w proceder przekazywania pieniędzy lokalnym gangsterom w „dziuplach” – bostońskich knajpkach przestępczego półświatka. Bob trafia nagle w sam środek nieudanego napadu rabunkowego i dochodzenia, obnażającego przeszłość dzielnicy, w której przyjaciele, krewni i wrogowie łączą siły, żeby zarobić na życie – bez względu na koszta…

  Na podstawie scenariusza Dennisa Lehane’a powstała filmowa adaptacja „Brudnego szmalu” w reżyserii Michaëla R. Roskama. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Noomi Rapace i James Gandolfini.

  Dennisa Lehane'a fascynują zbrodnia, przemoc i ciemna strona ludzkiej duszy. „Brudny szmal” to opowieść o ludzkiej naturze, przewrotna jak słynna „Historia przemocy” Davida Cronenberga i melancholijna jak wszystkie książki Lehane'a.

  Piotr Bratkowski, „Newsweek”

  Dennis Lehane – jest autorem dziesięciu powieści, w tym „Nocnego życia”, „Mili księżycowego światła”, „Gdzie jesteś, Amando?”, „Rzeki tajemnic”, „Wyspy tajemnic” i „Miasta niepokoju”. Wraz z żoną Angie i trojgiem dzieci mieszka w Kalifornii.

  Opinie

  Napisz opinię

  Brudny szmal

  Brudny szmal

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: