Quo Vadis

Quo Vadis
Audiobook w pliku

 

Henryk Sienkiewicz

 

HENRYK DRYGALSKI

 

25 godz. 5 min.

 

689 MB

 

StoryBox

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Quo Vadis

  Quo Vadis

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61592-76-1

  format: 12,5x 12,5 cm
  Producent: StoryBox

  Quo Vadis”, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Henryka Drygalskiego, to jedna z najciekawszych powieści Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Ogniem i mieczem”, „Potopu”, „Pana Wołodyjowskiego”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Krzyżaków”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  "Neron miał co innego na myśli, szukał bowiem w duszy ofiary, która by naprawdę mogła zaspokoić gniew ludu, i znalazł ją.

  - Tygellinie - rzekł po chwili - ty spaliłeś Rzym! Po zgromadzonych przebiegł dreszcz. Zrozumieli, że cezar tym razem przestał żartować i że nadchodzi chwila brzemienna w wypadki. A twarz Tygellina skurczyła się jak paszcza psa gotowego kąsać.

  - Spaliłem Rzym z twego rozkazu - rzekł..."

  Wykwintny dramat historyczny z wątkiem miłosnym w tle, przedstawia skromny świat chrześcijan w kontrze do topiącego się w przepychu i rozpuście Rzymu. Za sprawą miłości i wiary bohaterowie przechodzą przemiany osobowości.

  Opinie

  Napisz opinię

  Quo Vadis

  Quo Vadis

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: