Zemsta

Zemsta
Audiobook w pliku

 

Aleksander Fredro

 

m. in. ANDRZEJ SZOPA, WINCENTY GRABARCZYK, GRZEGORZ WONS

 

3 godz. 0 min.

 

48 MB

 

Lissner Studio

 

19,89 zł

19,89 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zemsta

  Zemsta

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61083-27-6

  format: 16,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio

  Zemsta” Aleksandra Fredry to mistrzowska komedia obyczajowa. Słuchowisko zrealizowane przez aktorów warszawskiego Teatru Kwadrat. Doskonała gra aktorów, dowcipny tekst, wartka akcja, muzyka - wszystko to gwarantuje doskonałą rozrywkę pokazując dzieje sporu Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka.

  Obsada:
  Cześnik – Andrzej Szopa
  Rejent – Wincenty Grabarczyk
  Papkin – Grzegorz Wons
  Dyndalski – Maciej Kujawski
  Podstolina – Joanna Lissner
  Klara – Ilona Chojnowska
  Wacław – Marcin Kwaśny
  Śmigalski – Stanisław Biczysko

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Zemsta

  Zemsta

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: