Śluby panieńskie

Śluby panieńskie
Audiobook w pliku

 

Aleksander Fredro

 

m.in. JACEK CHMIELNIK, MARIA KOWALIK, JOANNA LISSNER

 

1 godz. 55 min.

 

53 MB

 

Lissner Studio

 

19,89 zł

19,89 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Śluby panieńskie

  Śluby panieńskie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61083-01-6

  format: 15 x 19,5 cm
  Producent: Lissner Studio

  "Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca" - doskonała komedia Aleksandra Fredry opisująca historię dwóch panien, które postanowiły nigdy nie wyjść za mąż. Miłość jednak okazuje się być tą siłą, która niweczy tego typu postanowienia. Słuchowisko w wykonaniu aktorów Teatru Popularnego w Warszawie. W roli Radosta - Jacek Chmielnik.

  Obsada:
  Radost - Jacek Chmielnik
  Dobrójska - Maria Kowalik
  Aniela - Joanna Lissner
  Klara - Halina Bednarz
  Gustaw - Stanisław Biczysko
  Albin - Wojciech Starostecki
  Jan - Zbigniew Borek 

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Śluby panieńskie

  Śluby panieńskie

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: