Promocja dnia

Cierpienia młodego Wertera

Cierpienia młodego Wertera
Audiobook w pliku

 

J. W. Goethe

 

Janusz Żak

 

4 godz. 0 min.

 

112 MB

 

Wydawnictwo MagnaT

 

9,00 zł

9,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Cierpienia młodego Wertera

  Cierpienia młodego Wertera

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 5907
  -60-0300-941
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Wydawnictwo MagnaT

   

  Cierpienia młodego Wertera — najbardziej znana i ceniona powieścią wybitnego pisarza Johanna Wolfganga Goethe’go, autora Fausta — ukazują się teraz jako audiobook, w interpretacji Janusza Żaka.

  W Cierpieniach młodego Wertera słuchacze audiobooka zostają wprowadzeni dylematy moralne i sercowe głównego bohatera, tak charakterystyczne dla okresu preromantyzmu, a później oczywiście dla samego już romantyzmu.

  Powieść skonstruowana jest w formie listów pisanych przez Wertera, a których głównym wątkiem pozostaje nieszczęśliwa miłość do Lotty.

   „Wszystkie szczegóły dziejów biednego Wertera, jakie tylko zebrać zdołałem, zgromadziłem skrzętnie i podaję wam tutaj, ufny, iż wdzięczni mi będziecie za to. Zaprawdę, nie podobna odmówić podziwu i miłości charakterowi jego oraz zaletom umysłu, a smutne koleje jego życia wycisnąć muszą łzę z oczu. Zacna duszo odczuwająca te same co on tęsknoty , niechże ci z cierpień jego spłynie w duszę pociecha i jeśli los zawistny lub wina własna nie pozwoliły ci pozyskać przyjaciela bliższego, niechże ci książka ta przyjacielem się stanie. ...”

  Opinie

  Napisz opinię

  Cierpienia młodego Wertera

  Cierpienia młodego Wertera

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: