Gloria Victis

Gloria Victis
Audiobook w pliku

 

Eliza Orzeszkowa

 

Małgorzata Regent

 

1 godz. 10 min.

 

32 MB

 

Wydawnictwo MagnaT

 

9,00 zł

9,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gloria Victis

  Gloria Victis

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 5907
  -60-0300-859
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Wydawnictwo MagnaT

  Gloria victis jest najbardziej znanym zbiorem opowiadaniem z tytułowego zbioru Elizy Orzeszkowej, autorki powieści Nad Niemnem. Teraz ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji Małgorzaty Regent.

  Słuchacze audiobooka będą mieli okazję zapoznać się z nową postacią  ciekawej opowieści, jaką snują Las z Wiatrem. Tragiczne losy powstańców poznajemy wraz z kolejnymi relacjami dęba, świerka, czy brzozy.

  W pierwszej edycji tytuł całości miał brzmieć 1863, co naprowadzałoby czytelnika na rzetelne relacje z przebiegu walk powstańczych. Ostatecznie tytuł zmieniono, gdyż autorce nie chodziło o wnikliwy raport historyczny, ale o opis atmosfery, która ogarnęła część narodu przed wybuchem powstania i podczas trwania walk.

  „Przyjechał był do pobliskiego stąd miasteczka i uwił tam sobie gniazdo nieduże, codziennie napełniające się szczebiotaniem piskląt ludzkich. Nie przyjechał sam jeden. Przywiózł ze sobą dziewczynę, siostrę młodszą, w sposób bajeczny, prawie aż zabawny do niego podobną. Ta sama drobność wzrostów, wątłość kształtów, te same rysy cery i na rysach rozlane wyrazy. I kochaliż się, kochali!...”

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Gloria Victis

  Gloria Victis

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: