Mendel Gdański

Mendel Gdański
Audiobook w pliku

 

Maria Konopnicka

 

Małgorzata Regent

 

1 godz. 0 min.

 

24 MB

 

Wydawnictwo MagnaT

 

9,00 zł

9,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Mendel Gdański

  Mendel Gdański

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 5907
  -60-0300-866
  format: 19 x 13,5cm
  Producent: Wydawnictwo MagnaT

   

  Mendel Gdański, jedna z najbardziej znanych nowel Marii Konopnickiej, ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Małgorzaty Regent. Pisarka pozostawiła po sobie wybitne nowele, jak Dym czy Nasza Szkapa, jak i kilka tomów wierszy czy wspaniałe książki dla dzieci — na czele z O krasnoludkach i sierotce Marysi oraz Na jagody.

  Audiobook wprowadza słuchaczy w świat starego Żyda, introligatora, który niespodziewanie musi zmierzyć się z narastającymi nastrojami antysemickimi. Pozytywistyczne hasła i idee mówiące o asymilacji Żydów zostają bowiem zamienione najpierw na niechęć, a później — na jawną agresję wobec nich.

   „Od wczoraj jakiś niepokój panuje w uliczce. Stary Mendel dziwi się i częściej niż zwykle, nakłada krótką fajkę patrząc w okno. Tych ludzi nie widział on tu jeszcze. Gdzie idą? Po co przystają z robotnikami, śpieszącymi do kopania fundamentów pod nowy dom niciarza Greulicha? Skąd się tu wzięły te obszarpane wyrostki? Dlaczego patrzą tak po ścianach? Skąd mają pieniądze, że idą w pięciu do szynku?”

  Historia o prześladowaniach, nietolerancji, ksenofobii. Warta wysłuchania nie tylko ze względu na ciekawą fabułę, ale też na opis Polski wieku XIX.

  Opinie

  Napisz opinię

  Mendel Gdański

  Mendel Gdański

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: