Zemsta

Zemsta
Audiobook w pliku

 

Aleksander Fredro

 

1 godz. 59 min.

 

54 MB

 

MTJ

 

19,90 zł

19,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zemsta

  Zemsta

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN
  : 5906-409-190-920
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: MTJ

  Znany chyba każdemu spór pomiędzy Czesławem Raptusiewiczem i Rejentem Milczkiem teraz w wersji audio. Ta genialna sztuka Aleksandra Fredry opowiada o mieszkańcach pewnego zrujnowanego zamczyska. Świat stworzony przez jednego z najlepszych polskich pisarzy komediowych bawi i uczy już kilka pokoleń Polaków. Komedia pełna śmiesznych kłótni, intryg oraz przerysowanych postaci.

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Zemsta

  Zemsta

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: