Pan Wołodyjowski

Pan Wołodyjowski
Audiobook w pliku

 

Henryk Sienkiewicz

 

Zdzisław Wardejn

 

24 godz. 0 min.

 

658 MB

 

Aleksandria

 

18,85 zł

18,85 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pan Wołodyjowski

  Pan Wołodyjowski

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2007
  ISBN:
  978-83-60313-15-2
  format: 19 x 13,5
  cm
  Producent: ALEKSANDRIA

  "
  Ściany mierzone łokciami, krew na wąsach okrzepła i zbójcy skryci w głębokich pieczarach nie zakłócają naszego współczesnego obcowania z książką. Powieść porywa i ze swym nurtem niesie daleko…dziś jednak nie pod Kamieniec, czy pod Chocim, ale w rejony nabrzmiałe emocjami, na tereny, gdzie słowa wiele znaczą, a honor jest wartością, wcale nie abstrakcyjną.

  Gdybym miała na kogoś z kart powieści szczególnie zwrócić uwagę, byłaby to Basia, o której Stanisław Tarnowski lat temu sto z okładem pisał w „Przeglądzie Polskim”: „Krzysia podobałaby się nam bardzo, Basia wcale. Nie lubimy panien – kozaków, hajdamaków, źle wychowanych, a przez jakąś dla nich zapewne zrozumiałą kokieterią przesadzających umyślnie złe wychowanie i udających jeszcze gorsze, choć to, które mają, jest już doprawdy dosyć złe”.

  Zawsze przypominając sobie te słowa o bohaterce dzielnej i szczerej w swych reakcjach, która jawnie promowała sylwetkę kobiety niezależnej, a jednocześnie wrażliwej i kochającej, mam ochotę zawołać: A właśnie, że lubimy! Ot, co!"
  (Karolina Dering, „Migotania, Przejaśnienia”
  )


  Opinie

  Napisz opinię

  Pan Wołodyjowski

  Pan Wołodyjowski

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: