Pamiętniki Adama i Ewy

Pamiętniki Adama i Ewy
Audiobook w pliku

 

Mark Twain

 

Milena Lisiecka, Mariusz Siudziński

 

1 godz. 18 min.

 

36 MB

 

Aleksandria

 

14,15 zł

14,15 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pamiętniki Adama i Ewy

  Pamiętniki Adama i Ewy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2006
  ISBN
  83-60313-11-3
  Producent: ALEKSANDRIA

  Pełna humoru, ponadczasowa opowieść o tym jak mogły wyglądać początki znajomości pierwszej kobiety z pierwszym mężczyzną na ziemi…

  Ona:
  Wczorajszym popołudniem śledziłam z pewnego oddalenia ten drugi Eksperyment, żeby – o ile zdołam – przekonać się, do czego może służyć. Nie udało mi się. Sądzę, że to mężczyzna. Nigdy jeszcze nie widziałam mężczyzny, ale ten wygląda mi na mężczyznę, i jestem pewna, że tym właśnie jest. Zdaję sobie sprawę, że bardziej mnie interesuje, niż każdy inny przedstawiciel gadów.

  On:
  Nowe stworzenie mówi, że ma na imię Ewa. W porządku, nie mam nic przeciwko. Stworzenie mówi, że tak właśnie mam je wołać, gdy zechcę, żeby przyszło. Powiedziałem wtedy, że to zbyteczne. Słowo to najwyraźniej zjednało mi szacunek stworzenia. W istocie, jest ono pojemne, dobre i nadaje się do powtarzania. Stworzenie mówi, że nie jest„ono”, tylko „ona.” Jest to rzecz dość wątpliwa, ale i tak wszystko mi jedno. To, czym ona jest, nie ma dla mnie znaczenia, byleby sobie poszła i nie gadała tyle.

  Mark Twain (ur. 30 listopada 1835 w osadzie Florida, Monroe, w stanie Missouri, zm. 21 kwietnia 1910 w Redding, stan Connecticut) — amerykański pisarz szkockiego pochodzenia, którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”. Twain zasłynął także jako satyryk, humorysta; był wolnomularzem.

  Z powodu śmierci ojca przyszły pisarz już jako dwunastolatek musiał zacząć pracować: najpierw jako chłopiec na posyłki w drukarni, później jako pilot parostatków pływających po Missisipi, poszukiwacz złota i wreszcie reporter. Swoje doświadczenia barwnie opisywał, przykładowo w autobiograficznej powieści „Życie na Missisipi”. Do innych jego znanych dzieł należą: „O sławnej skaczącej żabie z Calaveras”, „Prostaczkowie za granicą”, „Pod gołym niebem”, „Pozłacany wiek”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Książę i Żebrak”, „Przygody Hucka Finna”, „Jankes na dworze króla Artura”, „Listy z Ziemi”.

  Opinie

  Napisz opinię

  Pamiętniki Adama i Ewy

  Pamiętniki Adama i Ewy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: