Wichrowe Wzgórza

Wichrowe Wzgórza
Audiobook w pliku

 

Emily Bronte

 

Zbigniew Zapasiewicz

 

7 godz. 50 min.

 

215 MB

 

Tower Press

 

21,57 zł

21,57 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wichrowe Wzgórza

  Wichrowe Wzgórza

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISSN: 0137-918028
  Producent: Tower Press

  Dorastająca Katarzyna zakochuje się w Heathcliffie, podczas gdy jej brat, Hindley, nienawidzi go coraz bardziej. Rozdarty między miłością do Katarzyny a nienawiścia do jej brata, nieustannie upokarzany.
  Heathcliff opuszcza wreszcie Wichrowe Wzgórza. Kiedy po kilku latach nieobecnosci wraca, Katarzyna jest już mężatką, choć w głebi serca wciąż kocha Heathcliffa. Pchany żądzą zemsty, Heathcliff obmyśla przewrotny plan, który stanie sie przyczyną tragedii całej rodziny.

  Emily Brontë - Urodzona w rodzinie ubogiego pastora, osierocona przez matkę, Emily od najwcześniejszych lat żyła z siostrami I bratem w świecie wyobraźni, piszac historie o wyimaginowanych królestwach Angrii i Gondalu Kiedy dorosła podjęła prace guwernantki. Zmarła na gruźlicę w wieku 30 lat. Po ukazaniu się Wichrowych Wzgórz przypuszczano powszechnie, że jest to dzieło jej brata - nikt nie wierzył, że owocem jałowej I krótkiej egzystencji moze być powieść o takim ładunku emocji i namiętności.

  Spośrób trzech sióst Brontë, Emily wyróznia się jako pisarka najbardziej utalentowana - jedyna napisana przez nią powieść, Wichrowe Wzgórza, zapewniła jej miejsce na panteonie literatury brytyjskiej.


  Opinie

  Napisz opinię

  Wichrowe Wzgórza

  Wichrowe Wzgórza

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: