Ulica Nadbrzeżna

Ulica Nadbrzeżna
Audiobook w pliku

 

John Steinbeck

 

Maciej Kowalik

 

5 godz. 17 min.

 

146 MB

 

Prószynski

 

37,90 zł

37,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ulica Nadbrzeżna

  Ulica Nadbrzeżna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Olbrzymia siła tkwi w społeczności lokalnej, Steinbeck pokazuje jak ważna jest umiejętność czerpania z własnego życia przyjemności, nawet wtedy, gdy nie grozi nam piastowanie zaszczytnych funkcji lub szybkie wspinanie się po szczeblach kariery. Na ulicy Nadbrzeżnej w ubogiej dzielnicy portowego miasta Monterey żyje mnóstwo ciekawych postaci. Wśród nich żyją Henry, malarz zbierający kawałki drewna, by zbudować łódź, Lee Chong – właściciel niewielkiego sklepu, w którym jest wszystko, i Doktor z laboratorium biologicznego, doglądający chorych i leczący nieszczęśliwe dusze. Zachwyca zwłaszcza osoba Macka i jego ferajny, czyli miejscowych pijaczków i lekkoduchów. Mack bowiem to prawdziwy król noszący szaty biedaka, stoik nad stoikami, czarujący drań o oratorskich umiejętnościach i geniusz, który postanowił nie mieć niczego.

  To zaledwie kilka budynków, ale ludzie i historie, które skrywa ulica, emanują miłością, ciepłem, zrozumieniem i przywracają wiarę w proste wartości.

  Opublikowany w 1954 roku „Cudowny Czwartek” opisuje losy tych samych i nowych mieszkańców dzielnicy tuż po drugiej wojnie światowej.

  John Steinbeck (1902 – 1968) – amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla 1962 za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych"". Jego najbardziej znane powieści to „Grona gniewu”, „Myszy i ludzie”, „Na wschód od Edenu” i „Tortilla Flat”. W 1982 roku na postawie „Ulicy Nadbrzeżnej” i „Cudownego czwartku” powstał film w reżyserii Davida S. Warda. W rolach głównych wystąpili Debra Winger i Nick Nolte.

  Opinie

  Napisz opinię

  Ulica Nadbrzeżna

  Ulica Nadbrzeżna

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: