Fredro. Bajki dla dorosłych

Fredro. Bajki dla dorosłych
Audiobook w pliku

 

Aleksander Fredro

 

JACEK KISS

 

3 godz. 6 min.

 

80 MB

 

StoryBox

 

24,95 zł

24,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Fredro. Bajki dla dorosłych

  Fredro. Bajki dla dorosłych

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Storybox zaprasza Państwa do prawdziwej uczty obcowania z prawdziwą, frywolną i pikantną twórczością Aleksandra  Fredry. Dotychczas wstydliwie skrywaną  w rękopisach, prywatnych zbiorach i czeluściach bibliotek.  A  oto co proponujemy Państwu:
  1. „Sztuka obłapiania”
  2. „Pan Tadeusz XIII księga”
  3. „Spotkanie Pana Tadeusza z Telimeną”
  4. „Messalina”
  5. „Baśń o trzech braciach i królewnie”
  6.”Piczomira królowa Branlomanii”

  Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

  Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Fredro. Bajki dla dorosłych

  Fredro. Bajki dla dorosłych

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: