Promocja dnia

Kultura starożytnej Grecji, nr 8

Kultura starożytnej Grecji, nr 8
Audiobook w pliku

 

Ryszard Kulesza

 

Ryszard Kosecki i Karol Stempkowski

 

57 min.

 

26 MB

 

COIG

 

9,90 zł

9,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kultura starożytnej Grecji, nr 8

  Kultura starożytnej Grecji, nr 8

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN: 5905548572475
  format: 13x18,5
  cm
  Producent: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

  „Szczególnie miejsce w dorobku starożytnej Grecji zajmują rozważania filozoficzne. Jak wcześniej wspomniano stanowiące osnowę greckich wierzeń, mity udzielały odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące bogów i ludzi. Wyjaśniały pochodzenie i naturę bogów, opowiadały o czynach herosów, początkach miast, różnych obyczajów i instytucji. Składały się na wyobrażenia Greków o świecie. W VI wieku p.n.e. również poza religią zaczęto szukać odpowiedzi na pytania dotyczące początków świata i dziejących się w nim zjawisk. Przejście od myślenia religijnego do myślenia racjonalnego dokonało się za sprawą filozofów działających w Jonii, stąd nazwa filozofia jońska. Samo słowo filozofia ma rodowód grecki i oznacza umiłowanie mądrości (greckie sofija –mądrość i filija – miłość, przyjaźń)....”

  Wykłady zostały przygotowane w celu urozmaicenia prowadzonych zajęć lekcyjnych z historii, jako materiał dla poszerzenia wiedzy poza podręcznikowej dla uczniów.
  Ciekawostki i odniesienia do źródeł historycznych, odkryją przed słuchaczami nieznane fakty z historii, gwarantując łatwy i dogłębny sposób zdobywania wiedzy.
  Dostępne w postaci pojedynczych wykładów, szczególnie przydatne dla osób, które samodzielnie chcą przygotować się do egzaminów, sprawdzianów lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.
  Seria wykładów to doskonały prezent dla osób, które pasjonują się historią.

  Opinie

  Napisz opinię

  Kultura starożytnej Grecji, nr 8

  Kultura starożytnej Grecji, nr 8

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: