Przygody Piotrusia Pana. Piotruś i Wendy

Przygody Piotrusia Pana. Piotruś i Wendy
Audiobook w pliku

 

James M. Barrie

 

LESZEK FILIPOWICZ

 

6 godz. 47 min.

 

186 MB

 

StoryBox

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Przygody Piotrusia Pana. Piotruś i Wendy

  Przygody Piotrusia Pana. Piotruś i Wendy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-62121-07-6
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Piotruś Pan władca Nibylandii zjawia się wraz z wróżką, Blaszanym Dzwoneczkiem w progach domu Wendy Janka i Michała. Czarodziejski pyłek wróżki pomaga nauczyć się dzieciom latać, i wtedy zaczyna się prawdziwa przygoda, bo trójka rodzeństwa wyrusza do królestwa Piotrusia Pana. Kraina wiecznego dzieciństwa jest pełna wróżek, syren i piratów. Czy dzieci pomogą zwyciężyć chłopcu, który nigdy nie chce dorosnąć w walce z okropnym piratem Kapitanem Hakiem? Przygody Piotrusia Pana w świetnej interpretacji Leszka Filipowicza

  James Matthew Barrie (ur. 9 maja 1860 w Kirriemuir w Szkocji, zm. 19 czerwca 1937 w Londynie) — szkocki dramaturg i powieściopisarz, znany na całym świecie dzięki sztuce „Piotruś Pan”. Pisarz wychowywał się w wielodzietnej rodzinie, miał siedem sióstr i dwóch braci. Już w czasie studiów zaczął pisać artykuły dla gazet, potem zaczął wydawać powieści, które spotykały się przeważnie z ciepłym przyjęciem.

  Do stworzenia swego najsłynniejszego dzieła zainspirowały go zabawy z dziećmi Llewelyn Davies— pisarz całą rodzinę spotkał w Ogrodach Kensingtońskich. Historię tej znajomości (i jednocześnie powstawania „Piotrusia Pana”) przedstawia film „Marzyciel” w reżyserii Marca Fostera. W pisarza wcielił się w nim Johny Depp, w jego przyjaciółkę — Kate Winslet.  Również sama sztuka „Piotruś Pan” doczekała się licznych, mniej lub bardziej wiernych ekranizacji, z których szczególnie warto wymienić tę zrealizowaną przez Stevena Spielberga — film nosi tytuł „Hook”, a wystąpili w nim Dustin Hoffman (kapitan Hook), Robin Williams (Piotruś Pan) oraz Julia Roberts (Dzwoneczek).

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Przygody Piotrusia Pana. Piotruś i Wendy

  Przygody Piotrusia Pana. Piotruś i Wendy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: