Nowolipie

Nowolipie
Audiobook w pliku

 

Józef Hen

 

JÓZEF HEN

 

13 godz. 3 min.

 

359 MB

 

StoryBox

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nowolipie

  Nowolipie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN:
  978-83-61592-95-2
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Pełna ciepła, miłych wspomnień i niezwykłej atmosfery początku XX wieku autobiografia, ponownie zredagowana i przeczytana przez samego autora.

  Zaproszenie do poznania wspomnień Józefa Hena jest tym bardziej kuszące, że oprócz fascynującej historii rodzącego się talentu i tworzenia własnego pisarskiego warsztatu, kierują one słuchaczy audiobooka w stronę obrazu społeczności sprzed II wojny światowej.

  Warszawska ulica jest dla Józefa Hena zaczarowaną krainą szczęśliwego dzieciństwa. Autor snuje wzruszającą opowieść o własnym dorastaniu, o rodzinnym mieście, o swojej ulicy – miejscu najczystszych doznań i najodważniejszych marzeń. Bardzo osobista proza o świecie, którego już nie ma. Józef Hen czytając „Nowolipie” ponownie przeżywa wspomnienia zapisane na kartach książki. To nie jest zwykła opowieść. To wielka przypowieść o życiu.

  „Coraz ciemniej, ja na tej furmance kulący się z zimna, ciekaw – trochę tak po literacku – co mnie czeka, ku jakiej przygodzie dążę ale zarazem z gnębiącym poczuciem uzależnienia od innych. Popadam w zbawczą drzemkę, gdy nagle wdziera się w nią wrzask: „Halt! Halt!””

  Józef Hen powieściopisarz, publicysta dramaturg i scenarzysta. Inspiracją do pracy twórczej są przeżycia wojenne i zamiłowanie do historii Polski. Jego utwory tłumaczono na osiemnaście języków. W 2008 roku za całokształt dokonań Józef Hen został Laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Nowolipie

  Nowolipie

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: