Religa. Człowiek z sercem w dłoni

Religa. Człowiek z sercem w dłoni
Audiobook w pliku

 

Zbigniew Religa, Jan Osiecki

 

Maciej Więckowski

 

7 godz. 37 min.

 

210 MB

 

Prószynski

 

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Religa. Człowiek z sercem w dłoni

  Religa. Człowiek z sercem w dłoni

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Zbigniew Religa w jedynej tak długiej i szczerej rozmowie z dziennikarzem opowiedział o swoim życiu. O obfitujących w momentami dramatyczne zwroty akcji przygotowaniach do pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce. Zdradził, jak wpadł w politykę. A także szczerze wyznał o swoich nałogach. Mówił również o walce z chorobą  i nieuchronnej śmierci. 

  To opowieść o człowieku, który na przekór wszystkiemu postanowił spełnić swoje marzenie. Mógł wygodnie żyć w Stanach Zjednoczonych, ale wrócił  ze stażu do kraju. Doprowadził do pierwszego przeszczepu, pomógł  stworzyć sztuczne komory serca i zbudował zespół, który pracuje nad realizacją jego największego marzenia: sztucznym sercem.

  Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu ""Bogowie"" opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi.

  Zbigniew Religa (1938–2009) – nauczyciel co najmniej połowy kardiochirurgów w Polsce. Człowiek o życiorysie, którego starczyłoby dla kilku osób. Lekarz, autor pierwszego udanego przeszczepu serca, spiritus movens polskiego sztucznego serca, a także polityk, kandydat na prezydenta, minister zdrowia. Naukowiec, który z motyką rzuca się na słońce i wbrew wszystkim przeszkodom realizuje postawione sobie cele – w bankrutującym PRL-u stworzył najbardziej znaną w kraju Klinikę Kardiochirurgiczną w Zabrzu. Człowiek o wielkim sercu i pogodzie ducha.

  Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy pracy polityków, przygotowując materiały dla „Newsweeka”, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji. Jest również współautorem serii książek Ostatni lot, dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej.

  Opinie

  Napisz opinię

  Religa. Człowiek z sercem w dłoni

  Religa. Człowiek z sercem w dłoni

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: